01.12.2023 23:01
Vlahović promašio penal, pa onda i "odbitak", ali je Juve pobedio Moncu: Rabio junak trijumfa Tanjug/AP Photo/Claudio Grassi/LaPresse

Fudbaleri Juventusa slavili su na gostovanju protiv Monce u 14. kolu italijanske Serije A, a centralna figura bio je Adrijan Rabio koji postigao prvi, a namestio drugi gol - 1:2 (0:1).

Mogla je "Stara dama" do prednosti u 11. minuti. Andrea Kambijaso je povučen u šesnaestercu domaćih, glavni sudija Fabri je pokazao na belu tačku, ali je reprezentativac Srbije, Dušan Vlahović bio neprecizan.

Ne samo da mu je golman domaćih, Di Gregorio odbranio udarac sa 11 metara. već i onaj koji je uputio nakon odbijene lopte. Ipak, Juventus je poveo već u narednom minutu, nakon kornera koji je usledio.

I kada se činilo da će meč biti završen rezultatom 0:1 u 92. minuti je usledio šok za Alegrijevu ekipu. Valentin Karboni je pokušao da centrira, ali je lopta završila u golu gostiju, ali su onda igrači iz Torina u četvtom minutu sudijske nadoknade uspeli da još jendom zatresu mrežu Monce.

Juve je tako preuzeo lidersku poziciju na tabeli sa bodom ispred Intera, koji svoju utakmicu 14. kola igra u nedelju protiv Napolija.

Monca – Juventus 1:2 (0:1)