Istorijski trenutak u Seriji A: Kamarda sa svega 15 godina debitovao za Milan u pobedi nad Fiorentinom

25.11.2023 22:47
Frančesko Kamarda Tanjug/AP Photo/Luca Bruno
Frančesko Kamarda

Ekipa Milana upisala je veliku pobedu u 13. kolu italijanske Serije A protiv Fiorentine - 1:0 (1:0). Ovim trijumfom "rosoneri" su zadržali priključak za Juventusom i Interom u borbi za titulu.

Susret je počeo ujednačeno, a ključna situacija dogodila se u nadoknadi prvog poluvremena kada je penal skrivio Fabijano Parisi, a jedanaesterac je realizovao Teo Ernandez.

U drugih 45 minuta Fiorentina je imala terensku inicijativu, nekoliko puta ozbiljno pretila, ali je Majk Menjon ostao nesavladan.

Na ovom susretu je takođe ispisana istorija Serije A. Naime, u 84. minutu u igru za Milan ušao je Frančesko Kamarda, i to umesto reprezentativca Srbije, Luke Joviće.

Ovaj momak star je svega 15 godina osam meseci i 23 dana, što ga čini najmlađim fudbalerom koji je ikada zaigrao u italijanskom šampionatu.

Za desetak minuta nije imao priliku da pokaže svoj raskošan talenat, pre svega jer je primarni zadatak bio da se odbrani gol, ali nema sumnje da će mladić koji je od sedme godine u Milanu imati još šansi da pokaže šta i koliko može.