Jan Karamo napravio šou u šesnaestercu Bolonje za trijumf Torina

06.03.2023 22:39
Jan Karamo napravio šou u šesnaestercu Bolonje za trijumf Torina Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

Fudbaleri Torina prekinuli su niz od tri meča bez pobede u Seriji A. U 25. kolu ugostili su i savladali  rezultatom 1:0  neugodnu Bolonju koja je na poslednih pet mečeva u prvenstvu Italije četiri puta zabeležila trijumf.

Prethodne dve pobede ekipe iz Torina takođe su bile minimalcem, protiv Fiorentine (19. kolo) i Udinezea (21. kolo).

Napadač domaćih Jan Karamoh naparvio je u 22. minutu pravi dar-mar u kaznenom prostoru gostiju. Primio je loptu od Antonija Sanabrie, poigrao se sa protivničkom odbranom i pored nekolicine igrača pronašao put do mreže golmana Lukaša Skorupskog.

Bolonja je priliku da izjednači propustila u 71. minutu. Otvoren put ka golu imao je Rikardo Orsolini, izašao je pred golmana Vanju Milinković-Savića, u poslednjem momentu klizećim startom opasnost je otklonio Per Šurs.

Reprezentativac Srbije Nemanj Radonjić šasnu je dobio u 73. minutu, a malo kasnije bio je u prodoru po desnoj strani. Centriraio je u pterac do Merđima Vojvide koji je glavom šutirao preko gola. U timu domaćina zapaženu partiju pružio je i starter, Ivan Ilić.