12.11.2023 14:29
Empoli iznenadio Napoli: Viktor Kovalenko šokirao šampiona na stadionu "Dijego Armando Maradona" Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Viktor Kovalenko, sjajnim golom u prvom minutu nadoknade, doneo je Emoliju pobedu u Napulju nad šampionom Italije 0:1 (0:0) u 12. kolu Serije A.

Napoli je ponovo razočarao navijače, salvama zvižduka su ispraćeni sa stadiona "Dijego Armando Maradona", a trener Rudi Garsija, koji je pod velikim pritiskom imaće neugodan razgovor sa gazdom Aurelilijom De Laurentisom.

Napoli je nemušto napadao, imao je i neke prilike, ali najčešće su se napadi odbijali od odlične odbrane gostiju. Imao je Hviča Kvaratskelija ziceer u 88. minutu, odbranio je to golman Beriša nogom, a u kontri je Viktor Kovalenko iskosa sa desne strane poslao loptu preko golmana Golinija od stative u mrežu. Za veliki trijumf Empolija.