Nestvaran preokret Rome: Dva gola u nadoknadi za ogromnu pobedu protiv Lećea

05.11.2023 20:39
Nestvaran preokret Rome: Dva gola u nadoknadi za ogromnu pobedu protiv Lećea Tanjug/Alfredo Falcone/LaPresse via AP

Fudbaleri Rome napravili su spektakularan preokret u 11. kolu Serije A i savladali Leće 2:1 (0:0).

Trebali su da pobede u ubedljijvije domaćini, ali je Romelu Lukaku u petom minutu promašio penal. Kazna nije stigla sve do 71. minuta kada je Pontus Almkvist pogodio za vođstvo Lećea i činilo se da će gosti naneti drugi vezani poraz "vučici".

Ali ipak, Roma je se nekako izvukla. Grčevito je napada, ali je tek u 91. minutu posle pogotka Sardara Azmuna uspela da poravna na 1:1.

Tada je izabranicima Žozea Murinja postalo jasno da mogu do sva tri boda, a u 94. su do njih i došli. Paolo Dibala je proigrao Lukakua koji je sproveo loptu u mrežu i tako se iskupio za promašeni penal u ranoj fazi utakmice.