Serija "A": Kolombo "provozao" Veronu i Monci doneo pobedu

05.11.2023 14:42
Serija "A": Kolombo "provozao" Veronu i Monci doneo pobedu Tanjug/Paola Garbuio/LaPresse via AP

Verona je želela da protiv Monce prekine seriju od četiri poraza, ali su im Monca i pre svih raspoloženi Lorenco Kolombo produžili agoniju i odneli sva tri boda kući 1:3 (0:1).

Gosti su igrali daleko bolje u prvom delu, propustili su nekoliko velikih prilika (stativa Marija), Andrea Kolpani se prvo obrukao u 39. minutu kada se spetljao pred praznom mrežom, a onda se ispravio dva minuta kasnije kada je imao i sreće da lopta promeni pravac posle njegovog udarca i matira golmana Lorenca Montipa.

Darko Lazović (igrao do 65. minuta) i igrači Verone nisu često pronalazili način da ugroze defanzivu gostiju, najbliži golu bio je Ondrej Duda kada je u 33. minutu pogodio prečku.

Verona je činila sve da izbegne poraz, ali Federiko Bonacoli je promašio prazan gol na početku drugog dela, a Milan Đurić nije imao sreće jer je dobro šutirao glavom a lopta otišla tik pored stative. Međutim, kada je Kolombo u 73. minutu promešao odbranu domaćina, a zatim sa 16 metara pogodio sam suprotni ugao bilo je jasno da će Monca odneti sva tri boda iz grada ljubavi.