Monca bolja od Empolija: Ćurija i Ico pogađali za nova tri boda

04.03.2023 17:23
Monca bolja od Empolija: Ćurija i Ico pogađali za nova tri boda Tanjug/Claudio Grassi/LaPresse via AP

Fudbaleri Monce nadigrali su na domaćem terenu Empoli 2:1 (1:0) u okviru 25. kola italijanske Serije A.

Domaći su poveli posle 19 minuta igre kada je Patrik Ćurija zatresao mrežu rivala i tako navijačima nagovestio dobru partiju njihov miljenika. Do kraja poluvremena nije bilo mnogo uzbuđenja, ali je zato odmah na startu drugog viđen pogodak.

On je delo Martina Satrijana koji je tako Empoliju doneo izjednačenje, ali radost gostiju ipak nije dugo trajala.

U 67. minutu Đanluka Kaprari je uposlio Armanda Ica koji je uspeo da savlada Samjuela Perisana i tako vrati vođstvo Monci.

Potpunu inicijativu nakon toga je preuzeo Empoli koji je svim silama napadao, ali ipak nije useo da dođe do boda.