28.10.2023 22:49
Kambijaso izbunario minimalac Juventusa: Verona nije preživela veče promašaja i poništenih golova crno-belih Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse via AP)

Imali su fudbaleri Juventusa veliku priliku da se preko Verone, posle dugo vremena, nađu na vrhu Serije A i makar na jednu noć preskoče Inter i Milan, ali malo je nedostajalo da je proćerdaju. Isplatili su im se na kraju ofanzivna igra i germanska upornost, pošto je Andrea Kambijaso prvencem u crno-belom dresu u dubokoj nadoknadi vremena (90+7) iskoristio metež u 16 metara i posle pogođene stative Arkadijuša Milika i golmanove odbrane sproveo odbitak u nepokriveni deo mreže - 1:0 (0:0).

Istorija međusobnih duela ova dva tima kaže da se gosti nisu nikada radovali pobedi u Torinu, ali mogu biti ponosni kako su organizovanom odbranom odoleli agresivnom i ofanzivno potentnom domaćinu u prvom poluvremenu. Crno-beli su ih pritiskali, jureći vođstvo, u svemu tome je ulogu imao i startni tandem srpskih reprezentativaca Dušan Vlahović - Filip Kostić, ali lopta nije pogađala cilj.

Ili je nedostajao neki centimetar više-manje ili bi šutevi bili izblokirani ili je Lorenco Montipo radio golmanski posao kako je trebalo ili je VAR naknadno kvario euforiju tifoza najtrofejnijeg italijanskog kluba. Kao kada je odgledani snimak gola Mojs Kin detektovao sitan, ali bitan ofsajd italijanskog napadača u 13. minutu.

Iskoristio je višak prostora da zakuca loptu u donji levi ugao mreže, ali njegov trud je bio zaludan. Baš kao i sugerisanje igrača Verone da su zaslužili penal, tvrdeći da je Timoti Vej igrao rukom u kaznenom prostoru u 23. minutu. Glavni sudija Ermano Felićani konsultovao je video tehnologiju i odbio da pokaže na belu tačku.

Arbitar sa pištaljkom i njegove kolege iz VAR sobe zamerili su se navijačima Juventusa i u drugom poluvremenu (53) i opet je "oštećena" strana bio nesuđeni dvostruki golgeter. Ken je sjajno odreagovao na jedan fantastičan centaršut i tu nije bilo ničeg spornog, ali je i taj udarac bio "pucanj u prazno", pošto je (pre)strogo sankcionisan njegov kontakt sa čuvarem u začetku iste nesuđenog pobedničkog napada.

Tu nije bio kraj totalne dominacije izabranika Masimilijana Alegrija, kom ni aduti sa klupe nisu donosili željeni rezultat, jer lopta prosto nije htela u gol. Do 30. šuta u pravcu Montipa i berićetnog karambola u šesnaestercu hrabre Verone.