23.09.2023 20:03
Neustrašivi Sasuolo srušio Juventus: "Stara dama" primila dva gola više nego u prva četiri kola Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP)

Fudbalerima Sasuola nalepljena je etiketa potpunih autsajdera pre meča sa Juventusom, jer su u prva četiri kola Serije A čak tri puta napuštali teren kao gubitnici, ali su izrasli u prave junake, jer su na svom terenu naučili pameti "staru damu", čiji igrači nisu baš ničim opravdali ulogu velikog favorita - 3:2 (2:1).

Bez pardona su ušli u klinč sa Dušanom Vlahovićem i društvom, ne mareći za razliku u statusu, karijerama i primanjima, nije ih bilo briga ni za to što su crno-beli iz Torina u prethodnih 360 minuta primili samo dva gola, a dali čak devet.

Od starta su im dali do znanja da neće biti lak plen, u najmanju ruku. Lorijente je već u 12. minutu šokirao Ščešnjija, Berardi (41) vratio prednost, Pinamonti ponovno odveo domaćina na pogodak viška (82), a Gati bizarnim autogolom stavio tačku na sumornu partiju prepotentnog sastava u Ređo Emiliji.

Imao je Juventus šanse da preokrene tok utakmice i izbegne prvi poraz u novoj sezoni, bez obaveza u Evropi, ali Vlahović i ostali nisu našli načina da zadaju udarac Sasuolu. Izuzev Kijeze (78) za kratkotrajni egal, pošto je za prvo izjednačenje "zaslužan" bio Vinja, koji je savladao svog golmana.