Milan bolji od Atalante: Umalo evrogol Ernandeza, Mesijas potvrdio pobedu

26.02.2023 23:04
Milan bolji od Atalante: Umalo evrogol Ernandeza, Mesijas potvrdio pobedu Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Fudbaleri Milana slavili su protiv Atalante sa 2:0 (1:0) u 24. kolu italijanske Serije A.

Malo je falilo da Luk Ernandez postigne jedan od najlepših golova ove sezone, Francuz je u 31. minutu pokupio odbitak i sa 25 metara uputio bombu ka golu gostiju, ali je njegov šut zaustavila stativa. Ipak, lopta se potom od leđa golmana Huana Musa i Milan je došao do početne prednosti.

Pokušavala je Atalanta nakon toga da dođe do izjednačenja, ali nije usplea, a Milan je to umeo da kazni. U 88. minutu Žunior Mesijas je posle sjajnog dodavanja Rafaela Leaa udvostručio prednost "roso-nera" i tako rešio pitanje pobednika.

Ovaj meč značio je i više nego samo tri boda za Milan, pošto su se na teren posle duže pauze vratili Zlatan Ibrahimović i golman, Majk Manjan,

Milan je sada treći na tabeli, Napoli je pobegao na +18, a izabranici Stefana Piolija boriće se za drugo mesto sa gradskim rivalom, Interom.

Atalanta je ostala na šestom mestu sa isto toliko bodova prednostiu odnosu na Bolonju.