pre 4 minuta 08: 30
Još jedan manje na Veljkovom spisku: Bez Pavlovića na Meksiko
Utakmica protiv jednog od domaćina SP igra se u petak 5. juna.
Luka Jović već je debitovao za Milan, na meču sa Interom, ali je tek danas svečano promovisan u centarfora italijanskog velikana i dugo odgovarao na pitanja tamošnjih medija.
Kao igrač čiju je polovinu ugovora klub sa "San Sira" kupio od Fiorentine, dok je preostalih 50 odsto ostalo u rukama Reala, u kom je bivši vunderkind Crvene zvezde nazadovao u akrijeri.
"Srozao sam se u Realu, nisu stvari išle na najbolji način, ali sada sam u jednom od najvećih klubova na svetu. Nadam se da ću imati sreće da se vratim na stari nivo. Nisam prošle sezone dao mnogo golova, ali tri godine nisam igrao i učinak od 13 ili 14 godina nije bio loš... Potrebno mi je vreme. Nisam fizički spreman 100% i moraću da radim naporno kako bih bio pravi u narednih nekoliko mečeva. Radim po posebnom programu, čak više nego ostali iz tima", priznao je Jović.
Dvadesetpetogodišnjak iz Bijeljine zvezdane trenutke doživeo je u Ajntrahtu, u čijem dresu je i zadivio "kraljeviće", toliko da su svojevremeno izdvojili lepu svotu novca da bi ga doveli na "Santijago Bernabeu". Sada je procenio da je bivši prvak Evrope prava sredina za njega.
"Velika je čast i zadovoljstvo igrati za ovako veliki klub. Pokušaću da pomognem da ostvari sve ciljeve. Kontakt sa Milanom je postojao još od početka leta, moja želja je bila da dođem ovde. Sve vreme sam čekao Milan i odbijao druge ponude", rekao je Jović.
Milanov poziv ovog leta nije bio prvi, crveno-crni su ga i ranije želeli. On saradnju sa njima, takođe.
"Godinama postoji kontakt sa Milanom. Pričao sam sa Maldinijem pre tri godine kada sam bio u Realu, ali stvari nisu išle pravim tokom. Sada sam ovde. Bio sam spreman da ostanem u Fjorentini takođe, ali sam čekao Milan i srećan sam što sam uspeo", zaključio je reprezentativac Srbije.
Fudbalski i politički projekat Viktora Orbana u Mađarskoj, dug 16 godina, počinje da se raspada nakon njegovog izbornog poraza, ostavljajući iza sebe snažno državno finansiran sistem sa brojnim kontroverzama i neostvarenim ciljevima.
Fudbal se gledao ranije, gledaće se i kasnije. Medijska industrija sada samo intenzivnije monetizuje sadržaje u kojima vidi najveću vrednost.
Kada je David Beckham 2007. potpisao ugovor s LA Galaxyjem, malo ko je obraćao pažnju na jednu klauzulu zakopanu u pravnom dokumentu.
Doping je u sportu decenijama imao jasan poslovni status. Bio je reputacioni rizik, pravni problem, PR katastrofa i razlog zbog kojeg se ruše karijere, brišu rekordi i oduzimaju medalje. Sada prvi put ima i berzanski tiker. To je najvažnija promena u priči o Enhanced Gamesu.
Argentinski fudbaler odbio je neverovatan saudijski ugovor kako bi prešao u Inter Miami, međutim nakon nedavnih ugovora o plati i sponzorstvima ipak je zakoračio u status milijardera.
15.05.2025 20: 50
Očekuje se odlazak trenera Serža Konseisao, ali i više od deset fudbalera, prenose italijanski mediji.
02.05.2025 18: 53
Srpski fudbaler je dobio najviše glasova navijača na klupskom sajtu, što i nije toliko iznenađenje s obizor na njegov učinak tokom prethodnog meseca.
25.04.2025 18: 37
Srpski napadač i roso-neri imaju opciju produžetka saradnje zaključene još 2023. godine.
24.04.2025 13: 04
Italijanski stručnjaci ističu da je srpski reprezentativac pokazao da zaslužuje dres roso-nera.
pre 4 minuta 08: 30
Utakmica protiv jednog od domaćina SP igra se u petak 5. juna.
pre 14 minuta 08: 20
Portugalac želi najmanje jedno vrhunsko pojačanje na poziciji štopera, a moguće i dva, kako bi uz Antonija Ridigera formirao čvrst bedem sposoban da odgovori najvećim izazovima.
pre 10 sati 21: 45
Više stotina hiljada navijača fudbalskog kluba Arsenal prisustvovalo je paradi povodom osvajanja titule u Premier ligi, preneo je danas "BBC".
pre 11 sati 21: 29
Posle meča, strateg "orlova" istakao je da je rezultat bolan, ali i da ekipa mora da izvuče pouke i nastavi da radi.
Ostavite komentar