Liverpul lako sasekao krila Aston Vili: "Faraon" Salah u svim ulogama

Autor: Vladimir Sukdolak

03.09.2023 16:57
Liverpul lako sasekao krila Aston Vili: "Faraon" Salah u svim ulogama Tanjug/(AP Photo/Jon Super)

Liverpul je nadigrao Aston Vilu i pobedom od 3:0 (2:0) priključio se Vest Hemu i Totenhemu koju su posle četiri kola osvojili 10 bodova u Premijer ligi.

Dobro su domaćini otvorili meč, Mađar Dominik Soboslaj je postigao prvenac u trećem minutu kada je poslao precizan udarac sa distance. Posle dobre akcije Salaha i udarca Darvina Nunjeza, Metija Keša je udarila lopta, promenila pravac i odsela u mreži.

Tek u finišu prvog dela Mekgin je propustio priliku da smanji prednost domaćina, pa su gosti iz Birmingema završili prvi deo bez udarca u okvir gola.

Odbranom Alisona je počeo drugi deo meča (udarac Keša), ali i velikim promašajem Darvina Nunjeza. Salah mu je servirao zicer, a Portugalac je sa dva metra glavom šutirao pored stative. Dobru partiju golom krunisao je Mohamed Salah trećim golom u 55. minutu. Našao se "Faraon", od koga ne odustaje Al Itihad, na drugoj stativi i posle prebacivanja lopte Darvina Nunjeza lako poentirao.

Do kraja meča mogao je domaćin još koju loptu da ubaci u mrežu Aston Vile koja će morati mnogo bolje ako misli da zadrži evropske ambicije ove sezone.