"Minimalac" Arsenala na "Selhurst parku": Odegard presudio Kristal Palasu

21.08.2023 23:03
"Minimalac" Arsenala na "Selhurst parku": Odegard presudio Kristal Palasu Tanjug/AP Photo/Kin Cheung

Arsenal je u drugom kolu Premijer lige slavio na "Selhurts parku" protiv Kristal Palasa 1:0 (0:0) i tako održao maksimalan učinak, koji trenutno imaju samo još Mančester siti i Brajton.

Izabranici Mikela Artete su se žestoko mučili da probiju odbranu "orlova", u čemu su uspeli tek u drugom poluvremenu kada je u Martin Odegard u 53. minutu bio precizan sa bele tačke.

Imao je domaćin priliku da izjednači jer je poslednjih pola sata Arsenal igrao sa igračem manje. Takehiro Tomijasu je u 60. minutu najpre dobio žuti karton zbog odugovlačenja, a samo sedam minuta kasnije je bio neoprezan prilikom starta te je zaradio i isključenje.

Ipak, u nastavku Palas nije mogao da iskoristi brojčanu prednost na terenu, te je nakon drugog odigrano kola ostao na tri osvojena boda.