12.08.2023 21:10
Njukasl deklasirao Vilu na Sent Džejms Parku: Prva "petarda" u Premijer ligi ove sezone Tanjug/AP Photo/Steve Luciano, File

Samo što je počela najkvalitetnija fudbalska liga na svetu, a već smo videli prvu goleadu. U prvom kolu nove sezone Premijer lige, Njukasl je zabeležio ubedljivu pobedu i to protiv Aston Vile, koju je sa 5:1 (2:1) danas ispratio sa Sent Džejms Parka.

Iako su "svrake" slovile za velike favorite na svom terenu, retko ko je mogao da predvidi ovako ubedljivu pobedu, naročito posle respektabilne igre Vile u prvom poluvremenu, kada je golovima Isaka i Tonija, odnosno Dijabija, bila svega jedan gol u zaostatku.

Ipak, u nastavku utakmice Njukasl je podigao ritam. Preuzeo kontrolu na terenu i sa tri gola potpisao debakl Aston Vile. Isak je u 58. minutu postigao još jedan pogodak za ubedljivih 3:1. Da bi do kraja Vilson i Barns pronalazili put do mreže gostujućeg tima, koji danas, očigledno nije bio spreman da se nadigrava na Sent Džejms Parku.