19.02.2023 19:31
Probudio se i Son: Korejanac i Emereson Rojal doneli pobedu Totenhemu nad Vest Hemom Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Fudbaleri Totenhema savladali su Vest Hem 2:0 (0:0) u poslednjem meču 24. kola engleske Premijer lige.

Pre meča navijači "pevaca" priredili su koreografiju u čast Harija Kejna koji je nedavno postao najbolji strelac kluba.

Prvo poluvreme obeležila je situacija iz 12. minut kada se činilo da je neko od fudbalera gostiju igrao rukom, a sudija Majkl Oliver je posle ledanja VAR snimka odlučio da ne pokaže na belu tačku.

Deset minuta posle početka drugog poluvremena, Pjer Hojberg je uputio sjajan pas ka Brendonu Dejvisu koji je loptu prosledio Emersonu Rojalu, a ovaj mirno rešio jedan na jedan sitaciju sa Lukašom Fabijanskim.

Prednost je udvostručio u 72. minutu Hjng Min Son. Kejn je iskoristio grešku Angela Ogbone, potom uposlio Korejanca koji nije imao problem da zatrese mrežu rivala i tako dođe do petog gola u sezoni.

Totehem će u sledećem kolu odmeriti snage sa Čelsijem, dok će Vest Hem na svom stadionu ugostiti Notingem.