pre 52 sekunde 11: 45
Kraj za mundijalsku legendu: Očoa završio karijeru
Meksički fudbalski golman Giljermo Očoa saopštio je da je završio igračku karijeru dugu 22 godine.
Credit: Javier Garcia / Shutterstock Editorial / Profimedia
Žozep Pep Gvardiola proveo je čak 10 godina u Mančester sitiju, osvojivši silne trofeje sa "građanima", sa sve onim najvrednijim - peharom Lige šampiona, ali moglo je da se desi da ta odiseja velikana trenerskog posla na "Etihadu" traje daleko kraće od jedne decenije.
Prema priči Sitijevog predsednika, Kaldona Al Mubaraka, slavni Španac je puno puta pretio otkazom, nezadovoljan sobom, ovim ili onim stvarima. Međutim, svaki put je spustio loptu i prešao preko svoje reči, ostajući na Ostrvu.
"Ne znam bi li on to priznao, ali ja sebe vidim kao njegovog psihijatra. Morao sam mu pomagati godinama. Ne kad je sve išlo glatko - tada je lako - već uvek u onim izazovnim trenucima. Tokom proteklih 10 godina neizbežno smo imali mnogo uspona i ponešto padova. A u tim teškim razdobljima pretio je odlaskom valjda 100 puta.
Znate onu Ezopovu basnu o dečaku koji je vikao 'vuk'. U Pepovom slučaju, kada kaže 'odlazim', to ne znači da zaista odlazi. Ne shvatate to previše ozbiljno, morate znati upravljati situacijom. Sa Pepom sam uvek imao jasan odnos. Kad god bi hteo otići ili mislio da je vreme za to, uvek bih ga uverio da se vrati...", otkrio je Mubarak.
Međutim, znao je da će jednog dana Pep stvarno svirati kraj, kao što je to učinio prošlog meseca, zbog čega ga ovaj put nije odvraćao. I sam je znao da je to neizbežnost, kao što Siti zna šta je bivši strateg Barselone i Bajerna uradio za klub, pa je po njemu nazvana jedna tribina stadiona, a uskoro će dobiti i spomenik ispred fudbalskog doma Mančestera.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
Politička pozornica Svetskog prvenstva 2026. konačno je preuzela glavnu ulogu na kraju drugog polufinala.
21.11.2025 13: 32
Terener Mančester sitija oduševljen je dosadašnjim izdanjima jednog od direktnih rivala u borbi za titulu.
11.07.2026 13: 25
Jedan od najvećih talenata engleskog fudbala, Džeremi Monga, i zvanično je postao novi fudbaler Mančester sitija, saopštio je aktuelni vicešampion Premijer lige.
06.07.2026 21: 24
Norvežanin je najbrže dostigao najveći broj pogodaka igrajući za klubove, Ligu šampiona, selekciju i Mundijal.
02.07.2026 16: 55
Engleski fudbaler Eliot Anderson prešao je iz Notingem Foresta u Mančester Siti za 116 miliona funti (135 miliona evra), čime su "građani" završili potencijalno najveći posao ovog leta. Bivši igrač šumara je sa svojim novim klubom potpisao petogodišnji uguvor uz opciju produžetka na još jednu sezonu.
pre 1 minut 11: 45
Meksički fudbalski golman Giljermo Očoa saopštio je da je završio igračku karijeru dugu 22 godine.
pre 21 minut 11: 25
Španski fudbaler ne navija za kazne njegovim tabadžijama.
pre 26 minuta 11: 20
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država ima plan za svog novog prijatelja, sa vrha Međunarodne fudbalske federacije.
pre 1 sat 10: 40
Krilo Crvene zvezde Daglas Ovusu ovog leta gotovo izvesno menja sredinu, pošto nije uspeo da se izbori za značajniju ulogu u timu.
Ostavite komentar