pre 5 minuta 11: 21
Sve je gotovo? Golgeter vredan 15 miliona evra parafirao ugovor sa Crvenom zvezdom - "Marakana" mu neće biti prolazna stanica
Senegalac planira da ostavi dubok trag u crveno-belom dresu.
Credit: Gareth Fuller / PA Images / Profimedia
Borba za mesto koje vodi u Ligu šampiona u Premijer ligi ulazi u samu završnicu, a duel Aston Vile i Liverpula mogao bi da odluči ko će naredne sezone igrati sa evropskom elitom. Samo dva kola pre kraja Premijer lige, razlika između timova je minimalna, a svaki bod ima težinu finala.
Liverpul trenutno drži četvrto mesto zahvaljujući boljoj gol razlici od Aston Vile, dok iz prikrajka vreba i Bornmut, spreman da kazni svaki novi kiks konkurenata.
Ekipa Unaija Emerija prolazi kroz jedan od najzahtevnijih perioda u novijoj istoriji kluba. Vila je u poslednja tri prvenstvena kola osvojila samo bod, uz poraze od Fulama i Totenhema, a potom i remi 2:2 protiv Barnlija. Ipak, razlog za pad forme delimično leži u ogromnoj potrošnji zbog evropskih utakmicama, jer klub iz Birmingema 20. maja očekuje finale Lige Evrope protiv Frajburga.
Ni Liverpul ne uliva previše sigurnosti uprkos činjenici da je i dalje u dobroj poziciji za plasman u Ligu šampiona. Remi protiv Čelsija (1:1) još jednom je pokazao probleme u kontroli utakmica, dok je poraz od Mančester junajteda (3:2) otvorio pitanja oko defanzivne stabilnosti ekipe na gostovanjima.
Ipak, statistika govori da bi ovo mogla da bude još jedna spektakularna utakmica u Premijer ligi. Aston Vila nije sačuvala mrežu na poslednjih pet mečeva, dok je Liverpul bez primljenog gola ostao samo dva puta u poslednjih deset kola. Sa druge strane, "crveni" u proseku postižu skoro dva gola po utakmici.
Zbog svega toga, očekuje se otvoren duel sa velikim brojem prilika na obe strane. Posebno je zanimljiv podatak da je Aston Vila prva dolazila do gola na čak 61 odsto domaćih utakmica ove sezone, dok je Liverpul prvi primao pogodak u polovini gostujućih mečeva.
Tradicija ipak ide na stranu tima sa "Enfilda". Liverpul je bez poraza u poslednjih 11 međusobnih duela protiv Aston Vile u svim takmičenjima. Poslednji put izgubili su još 2020. godine u čuvenom porazu 7:2 na "Vila parku".
Aston Vila neće moći da računa na Bubakara Kamaru, Alisona i Amadua Onanu, dok Harvi Eliot nema pravo nastupa protiv matičnog kluba.
Kod Liverpula sigurno odsustvuju Konor Bredli, Ugo Ekitike, Đovani Leoni i Vataru Endo, dok su pod znakom pitanja Ibrahim Konate, Alison i Florijan Virc. Dobra vest za navijače Liverpula jeste povratak Mohameda Salaha, koji bi mogao da dobije određenu minutažu.
Premijer liga (37. kolo)
petak
Aston Vila
4:2 (1:0)
Liverpul
Rodžers 42'
Votkins 57, 73'
Megin 89'
Van Dajk 52, 90+2'
nedelja
Mančester junajted
3:2 (1:0)
Notingem Forest
Šo 5'
Kunja 58'
Mbuemo 76'
Morato 54'
Gibs-Vajt 79'
Volverhampton
1:1 (1:1)
Fulam
Mane 25'
Robinson 45'
Lids
1:0 (0:0)
Brajton
Kalvert Levin 90'
Everton
1:3 (1:0)
Sanderlend
Rohl 43'
Brobej 59'
Le Fi 81'
Isidor 90'
Brentford
2:2 (1:1)
Kristal Palas
Kuvatara 40, 88'
Sar 6'
Varton 52'
Njukasl
3:1 (2:0)
Vest Hem
Voltemade 15'
Osula 19, 65'
Kasteljanos 69'
ponedeljak
Arsenal
1:0 (1:0)
Barnli
Haverc 37'
utorak
Bornmut
1:1 (1:0)
Mančester siti
Kroupi 39'
Haland 90+5'
Čelsi
2:1 (1:0)
Totenhem
Fernandez 18'
Santos 67'
Rišarlison 74'
Finansijski detalji nisu poznati, ali sva tri ugovora imaju gotovo istu strukturu: Gemini dobija ekskluzivan status u kategoriji veštačke inteligencije, dok Pixel postaje zvanični partner za mobilne telefone.
Kompanija će na Churchill Brothers Sports Club iz Goe preneti licencu Jamshedpur FC-a za učešće u indijskoj Superligi, zajedno sa ugovorima 12 igrača i dvojice trenera, saopštio je Tata Steel u petak.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
13.12.2025 21: 38
Mohamed Salah se vratio u tim Liverpula u pobedi nad Brajtonom 2:0 u 16. kolu Premijer lige, a trener Arne Slot posle turbulentnog odnosa koji su imali ovih dana istakao je da oko njegovog povratka nije bilo nikakve dileme.
01.11.2025 22: 57
Šampion Engleske savladao Aston Vilu 2:0 (1:0) u 10. kolu Premijer lige.
16.08.2025 09: 40
Crveni ne prestaju da se opraštaju od svog tragičnog stradalog saborca.
11.04.2025 17: 51
Produžetak saradnje dvojice asova olakšava posao menadžeru Liverpula.
pre 5 minuta 11: 21
Senegalac planira da ostavi dubok trag u crveno-belom dresu.
pre 13 minuta 11: 13
Albert Rijera održao je snažan motivacioni govor igračima Crvene zvezde posle pobede nad Plzenjom.
pre 45 minuta 10: 41
Ostaje pitanje koliko može da pruži na zelenom tepihu.
pre 1 sat 10: 21
Višemesečni spektakl može da počne.
Ostavite komentar