Izvor: Arena sport

18.02.2023 23:13
Kapiten Čelsija u stabilnom stanju: Aspilikueta se probudio i razgovarao sa porodicom Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Kapiten Čelsija Sesar Aspilikueta teže se povredio na utakmici protiv Sautemptona, dobio je snažan udarac u glavu i provešće noć u bolnici.

Neprijatna scena na Stamford Bridžu dogodila se u 74. minutu nakon duela fudbalera Španije saprvotimcem gostiju Seku Mareom. Igrači oba tima su odmah krenuli da dozivaju medicnski tim Aspilikueta  je ležao na terenu onesvešćen.

Prekid na meču je trajao deset minuta dok se defanzivcu "plavaca" ukazivala pomoć, potom je iznet sa terena na nosilima.

"Srećom, pri svesti je. U bolnici je. Razgovarao je sa svojom ženom. Mi ga pratimo i jako smo zabrinuti za njega. Nije to bilo lepo videti", izjavio je trener Čelsija Grejem Poter.

Fudbaleri Sautemptona pobedili su Čelsi rezultatom 1:0 u 24. kolu Premijer lige, ali  je rezultat ostao u senci povrede kapitena domaćih.