Izvor: Arena sport

18.02.2023 20:23
Liverpul ponovo koban za Njukasl: Poraz "svraka" nakon 17 mečeva u Premijer ligi Tanjug/Owen Humphreys/PA via AP

Fudbaleri Njukasla zabeležili su drugi poraz ove sezone u Premijer ligi. Poslednjeg dana avgusta prošle godine, u 5. kolu šampionata Engleske zaustavljeni su od Liverpula na Enfildu (1:2), a nakon 17 mečeva u borbi za bodove isti rival je ponovo bio koban sa "svrake", ovaj put na Sent Džejms parku.

Liverpul je ekspresno rešio pitanje pobednika, na početku meča dve lepe akcije krunisao je golovima i u 17. minutu poveo sa 2:0.

Trent Aleksander-Arnold je dubinskom loptom u 10. minutu sa svoje polovine u kaznenom prostoru domaćina pronašao Darvina Nunjeza koji je primirio i potom matirao golmana Poupa.

"Redsi" su ubrzo još jednom sjajno kombinovali, izmenjali nekoliko uspešnih dodavanja, približili se kaznenom prostru Njukasla. Mo Salah je idealno proigrao Kodija Gakpa, a Holanđanin završio akciju za vođstvo od 2:0 svojim drugim pogotkom u dresu Liverpula.

Sredinom poluvremena situacija za domaćina se dodatno iskomplikovala. Golman gostiju Alison ispucao je loptu na protivničkoj polovini, njegov kolega na drugoj strani Nik Poup je istrčao van kazenog prostora, da ne bi izgubio duel sa Salahom uhvatio je loptu rukom i zaradio crveni karton.

Iako sa desetoricom na terenu Njukasl je hrabro odigrao do kraja poluvremena. Alan Sen-Maksimana u 31. minutu posle prodora i Dan Burn nakon kornera (42. minut) pogodili su prečku. U 80. minutu Entoni Gordon se našao sam pred Alisonom koji je odbranio njegov šut.