Kiks "građana": Notingem izborio bod, Arsenal sam na vrhu Premijer lige

18.02.2023 18:14
Kiks "građana": Notingem izborio bod, Arsenal sam na vrhu Premijer lige Tanjug/AP Photo/Rui Vieira

Samo što su se izjednačili sa Arsenalom na prvom mestu Premijer lige, fudbaleri Mančester sitija posustali su protiv Notingem Foresta koji je izborio remi - 1:1 (0:1).

"Građane" je u vođstvo doveo Bernardo Silva koji je posle kornera pokupio odbitak i zakucao loptu u gol Kejlora Navasa.

Izabranici pepa Gvardiole dominirali su tokom čitavog meča, ali je u 84. minutu Morgan Gibs-Vajt proigrao Krisa Vuda kome je preostao lakši deo posla.

Sada Siti za "tobdžijama" zaostaje dva boda, ali londonski klub ima utakmicu manje koju će odigrati prvog marta sa Evertonom, gde su ogromni favoriti i očekuje se da odu na "+5"

Što se tiče ostalih mečeva koji su počeli u istom terminu, Fulam je bez Aleksandra Mitrovića uspeo da nadigra favorita Brajton, a pobedonosni pogodak delo je Manor Solomon u 88. minutu. Ovaj duel sa klupe je posmatrao srpski reprezenttivac, Saša Lukić.

Zanimljiv susret odigrali su Brentford i Kristal Palas, a domaćin je u 96. minutu preko Vitalija Janelta uspeo da izbori bod.