Palas odoleo u Londonu: Dva gola Mitrovića nedovoljna za pobedu Fulama

20.05.2023 18:00
Palas odoleo u Londonu: Dva gola Mitrovića nedovoljna za pobedu Fulama Tanjug/Zac Goodwin/PA via AP

Nakon osam utakmica suspenzije, srpski fudbaler Aleksanar Mirović vratio se na teren i odmah se upisao u listu strelaca protiv Sautemptona, da bi se danas istakao sa dva gola u remiju Fulama sa Kristal Palasom u Londonu - 2:2 (1:1).

Iako su "kotidžeri" ispali iz trke za mesta koja vode na međunarodnu scenu, fudbaleri Fulama potrudili su se da pobedom okončaju sezonu pred svojim navijačima, ali su na kraju izvukli samo bod. Golovima Mitrovića, ekipa iz Londona stigla je nadomak drugog uzastopnog trijumfa. Do 83. minuta imala je aktivan rezultat, da bi golom Džoela Varda gosti uspeli da izjednače i da se neporaženi vrate sa "Krejvin Kotidža" - 2:2.

Odson Eduard doveo je Palas u vođstvo u 34. minutu, da bi motononiju u Londonu prekinuo Mitrović u samom finišu poluvremena. Srpski napadač postigao je gol iz penala nakon što je sudija prethodno pokazao na "belu tačku" posle nespretne reakcije Tajrika Mičela u svom kaznenom prostoru.

Sa rezultatom 1:1 se otišlo na odmor, da bi nakon kratkog predaha Fulam stigao do potpunog preokreta u 61. minutu. Strelac je ponovo bio Mitrović, koji se odlično snašao u šesnaestercu rivala posle asistencije Vilijana. Bio je to njegov 14. prvenstveni gol.

Nakon toga, utakmica je otišla u nešto mirniji tok. Osim pokušaja Vilijana i Majkla Olisea na drugoj strani, nije bilo većih uzbuđenja sve do 83. minuta, kada je Džoel Vard doneo izjednačenje Palasu. Na krilima tog pogotka, gosti su u finišu podigli tempo i došli u priliku da osvoje ceo plen, ali je Olise ponovo bio neprecizan pred golom Fulama.

"Kotidžeri" su na kraju ostali na 10. mestu sa 52 boda, dok je Kristal Palas na poziciji ispod sa 52. Fulam će u narednom kolu gostovati Mančester junajtedu, dok će njegov današnji rival odmeriti snage sa Notingemom na svom terenu.