Trener rukometaša Partizana, Đorđe Ćirković izjavio je danas pred početak Lige Evrope da se "crno-beli" nalaze u visokoj srednjoj klasi evropskog rukometa.
Smeši li se prvi otkaz sezone? Vest Hem krenuo pa stao, Čelsi i bez Palmera lako protiv "čekićara"
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
22.08.202522:56
ProfimediaFudbaleri Čelsija ubedlijivi na "London" stadionu
Početak je bio klimav, ali je Čelsina otvaranju drugog kola Premijer ligeostvario ubedljivu pobedu na gostovanju Vest Hemuod 5:1 (3:1). Bio je ovo trijumf koji je obeležio stranice istorije, ali i najavio prvi otkaz sezone.
Drma se stolica Greamu Poteru, koji je u 180 minuta ove sezone primio osam golova. Nije to dobar start za ekipu koja je već upitna po pitanju forme i potencijala koji može da ostvari u takmičarskoj godini. Prva dva kola najavila su mukotrpnu sezonu za "čekićare", te je možda i najpametnija opcija da saseku negativne rezultate u korenu i promene šefa struke.
Dodatna "so na ranu" je činjenica da im se protivnik otvorio na samom startu. Čelsi su neočekivano ostali bez Kola Palmera koji se povredio na zagrevanju. Totalno je ispao iz protokola, te su gosti ostali bez glavnog kreatora i prve zvezde.
Njegova zamena, Estevao, imao je katastrofalan start - bio je krivac za prvi gol. "Plavci" su se već nakon šest minuta našli u zaostatku, a LukasPaketa je sa ivice šesnaesterca raspalio munjevit šut koji je totalno iznenadio Roberta Sančeza!
Niko nije mogao da očekuje da će Vest Hem biti u ranom vođstvu, ali nikakvo iznenađenje nije bio brzopotezni odgovor aktuelnog prvaka Svetskog klupskog prvenstva. ŽoaoPedro se našao na pravom mestu u pravo vreme, te je uspeo da glavom iskoristi korner. Nastavio je Brazilac dominacijom nad utakmicom, pošto je do kraja meča ostvario još dve asistencije.
Udarci iz ugla bili su kriptonit "čekićara". Poražavajuća činjenica bila je da je Čelsi postigao tri gola iz kornera, a izveo ih je svega pet na celoj utakmici...
Ipak, onaj ko će najviše pamtiti ovu utakmicu biće Estevao. Iako je bio direktan krivac za jedini gol koji je Čelsi primio, u 34. minutu postao je najmlađi u istoriji Čelsija koji je uspeo da asistira gol u Premijer ligi. Dotle je stigao munjevitom brzinom, gde je izvukao kontranapad i namestio loptu Encu Fernandezu pred prazan gol. Do tog podviga stigao je sa 18 godina i 120 dana, pa će definitivno morati da časti Palmera za priliku koju ne bi dobio da se Englez nije povredu.
Vrlo lako je ovaj susret mogao da ode na suprotnu stranu. Vest Hem je u 17. minutu uspeo da stigne do novog vođstva. Fulkrug je zatresao mrežu, ali je raniji ofsajd poništio taj gol. U tom momentu domaćin se ugasio i vratio na igru koju smo očekivali od njih...
U drugom poluvremenu nisu imali puno šta da ponude, a kroz četiri minuta golovi Moizesa Kaiseda i Timotija Čalobe stavili su tačku na ovu utakmicu - moguće i Poterovu karijeru na klupi Vest Hema.
Premijer liga, 2. kolo
PETAK
Vest Hem - Čelsi 1:5 (1:3) /Paketa 6 - Pedro 15, Neto 23, Fernandez 34, Kaisedo 54, Čaloba 58/
SUBOTA
Mančester siti - Totenhem 13.30 (A1P) Bornmut - Vulverhempton 16.00 (A5P) Brentford - Aston Vila 16.00 (A1P) Barnli - Sanderlend 16.00 (AS5) Arsenal - Lids 18.30 (A1P)
Trener rukometaša Partizana, Đorđe Ćirković izjavio je danas pred početak Lige Evrope da se "crno-beli" nalaze u visokoj srednjoj klasi evropskog rukometa.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
Švajcarski regulator za kockanje pokrenuo je preliminarnu istragu o prodaji blokčejn tokena koje podržava FIFA, a koje navijači mogu da zamene za ulaznice za utakmice na Svetskom prvenstvu 2026. godine.
Izvršni direktor Bayer Leverkusena Fernando Carro pozvao je na uvođenje međunarodnog limita plata za fudbalere, upozoravajući da finansijska dominacija engleske Premijer lige može da ugrozi Ligu šampiona.
UEFA revidira postupak nadmetanja za prenos svog takmičenja Lige šampiona kako bi povećala njegovu privlačnost za striming platforme poput Amazona i Netflixa.
Uloga sudija u sportu prolazi kroz najveću transformaciju u modernoj istoriji. Napredak veštačke inteligencije i praćenja podataka već nameću pitanje hoće li tehnologija, i kada, potpuno istisnuti "deljenje pravde" s terena?
Fudbaleri Vulverhemptona su savladali Čelsi 4:2 (2:1) na gostovanju u Londonu, Mančester junajted je bio siguran protiv Vest Hema 3:0 (1:0), a Bornmut i Notingem Forest su odigrali nerešeno 1:1 (1:1) u 23. kolu engleske Premijer lige.
Fudbaleri Fulama su slavili protiv Vest Hema 5:0 (3:0), Mančester siti je nakon preokreta pobedio Luton 2:1 (0:1), a Everton je trijumfovao protiv Čelsija 2:0 (0:0) u 16. kolu engleske Premijer lige.
Ostavite komentar