srb
• najnovije

15.02.2023 21:35
Veliki derbi Premijer lige: "Građani" pobedili Arsenal i osvojili važna tri boda na teškom gostovanju Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Posle ne tako blistavih predstava u Parizu i Milanu, očekivanja su da će večerašnji dueli osmine finala Lige šampiona ljubiteljima fudbala pružiti više. Ali, pažnja većine će, ipak, biti usmerena ka Premijer ligi i velikom derbiju na "Emirejtsu" gde će Arsenal ugostiti Mančester siti u odloženoj utakmici 12. kola.

U pitanju je susret dve ekipe koje će gotovo sigurno na kraju odlučivati o prvaku Engleske, a ukoliko večeras trijumfuje londonski gigant, onda, verovatno, i dosta pre kraja. Naime, "tobdžije" imaju tri boda više od Sitija, ali i utakmicu manje.

Na strani "građana" je statistika ostvarena u poslednjih deset prvenstvenih utakmica protiv Arsenala i činjenica da su svih deset mečeva pobedili, a da je klub iz prestonice bio uspešan samo u FA kupu 2020. godine. Pre manje od mesec dana takođe su igrali u FA kupu i Siti je bio uspešniji pobedivši 1:0 na Itihadu.

Mančester siti je aktuelni prvak Engleske, dok Arsenal na trofej čeka još od 2004. godine i, čini se, od tada nikada nije bio bliži nego ove sezone. Naredni meč dva kluba će u Premijer ligi odigrati 26. aprila u Londonu.

Veliki derbi počinje u 20.30 časova uz direktan prenos na Premium 1 kanalu TV Arena sport.

Arsenal - Mančester siti 1:3 (1:1)

Stadion: Emirejts
Sudija: Entoni Tejlor

Strelci: Saka u 42. minutu za Arsenal, De Brujne u 24, Griliš u 72. i Haland 82. minutu za Siti.

ARSENAL: Ramzdejl - Tomijasu, Saliba, Gabijel, Zinčenko - Edegor, Žoržinjo, Džaka - Saka, Martineli, Nketija.

MANČESTER SITI: Ederson - Voker, Dijaz, Ake - Silva, Rodri, De Brujne, Gundogan - Marez, Griliš, Haland.

15.02.2023. 22:32

Kraj utakmice: Siti slavio na teškom gostovanju

Mančester siti je pobedio Arsenal 3:1 na Emirejtsu i vratio se u borbu za titulu. "Građani" su posle nešto slabije igre u prvih 45 minuta, odigrali odlično drugo poluvreme, gde su materijalizovali svoje šanse i zasluženo odneli tri boda.

15.02.2023. 22:25

90+ minut: Arsenal pred porazom

Izabranici Mikela Artete će po svemu sudeći izgubiti ovaj derbi. Do kraja je ostalo još pet minuta zaostavnog vremena, a gosti vode 3:1. Arsenal se trudi, napada po bokovima i iz prekida pokušava da dođe do čuda. Međutim, ekipa Pepa Gvardiole je dovoljno iskusna da ne dozvoli iznenađenje.

15.02.2023. 22:17

82. minut: GOOOOL!!! I Haland se upisuje u listu strelaca

Mančester siti vodi na Emirejtsu 3:1, 26. golom Norvežanina u svim takmičenjima. Gosti su kratko kombinovali u kaznenom prostoru rivala, odakle je Haland na pravi način iskoristio loptu De Brujnea.

15.02.2023. 22:34

15.02.2023. 22:07

71. minut: GOOOOL! Griliš donosi novu prednost "građanima"

Siti dolazi nove prednosti na meču i sada je Arsenal na potezu. Gosti su iskoristili lošu komunikaciju u odbrani rivala, lopta je došla do Griliša, koji je precizno poslao istu iza leđa golmana Ramsdejla.

15.02.2023. 22:30

15.02.2023. 22:04

70. minut: Arsenal komplikuje, Siti preti

Vidi se velika želja "tobdžija" da dođu do pobede. Međutim, zbog te namere često prave greške u defanzivi u ovim trenucima. Najpre su bili u opasnosti da prime gol iz prekida, a nakon loše reakcije Zinčenka, Haland se našao u izglednoj prilici. Međutim, na sreću domaćina, Remsdejl je bio stamen među stativama, ostaje 1:1.

15.02.2023. 21:59

64. minut: Dinamično, ali bez uzbuđenja

Usledio je period u kom nema puno prilika, iako se igra dinamično na obe strane terena. Titula je u igri, pa je i za očekivati da neće biti puno srljanja do kraja utakmice. Arsenal je nešto opasniji u ovim trenucima, međutim, još uvek nema raspoloženih strelaca u drugom poluvremenu.

15.02.2023. 21:54

57. minut: VAR poništio penal Sitiju

Glavni arbitar pokazao je na "belu tačku" posle grube igre Gabrijela nad Halandom u svom šesnaestercu. Međutim, posle reakcije iz VAR sobe, utvrđeno je da je Norvežanin prethodno bio u ofsajdu, zbog čega je propala još jedna velika prilika Sitija.

15.02.2023. 22:13

Ovaj ofsajd sudija nije mogao da vidi: VAR poništio penal za Siti protiv Arsenala

15.02.2023. 21:47

51. minut: Grubo i kraj terena

Derbi na Emirejtsu nosi izvensnu težinu, što se i vidi početkom drugog poluvremena. Fudbaleri obe ekipe su nervozni, igra se izuzetno grubo na sredini terena, a čarke ne prestaju ni kraj linija. Arteta je kasnio prilikom vraćanja lopte u igru, a De Brujne mu nije ostao dužan. Belgijanac ga je prekoreo sa nekoliko reči i tom prilikom ga je odgurnuo, pa su sudije morale da reaguju.

15.02.2023. 21:24

45+ minut: Sreća pogledala Arsenal

Na isteku prvog poluvremena, Siti je mogao da dođe do novog vođstva. U solidnoj prilici našao se Pedri posle gužve u šesnaestercu Arsenala. Međutim, nešto lošije je zahvatio loptu, koja je protutnjala preko prečke Ramsdejla.

15.02.2023. 21:13

39. minut: GOOOL! Saka vraća Arsenal u igru!

Domaćin je izjednačio rezultat na Emirejtsu golom Sake iz penala. Prethodno je Ederson nepropisno zaustavio Enketiju u svom kaznenom prostoru, da bi krilni napadač "tobdžija" realizovao najstrožiju kaznu. Vraćamo se na početak...

15.02.2023. 21:35

15.02.2023. 21:09

34. minut: Arsenal krenuo u ofanzivu

Posle jeftino primljenog gola, domaćin je krenuo u potpuno ofanzivu. Konstantno vrši pritisak na poslednju liniju rivala i pokušava da vrati meč u egal. Tomijasu, koji je bio glavni krivac za gol Sitija, našao se u izglednoj prilici, ali nije uspeo da se iskupi navijačima. "Tobdžije" mahom napadaju preko desnog boka, ali se gosti za sada dobro drže.

15.02.2023. 20:58

25. minut: GOOOL! De Brujne strelac za Siti

"Građani" su poveli na Emirejtsu iz praktično prve šanse na utakmici. Pogrešio je Tomijasu, koji je želeo da vrati loptu golmanu Remsdejlu. Međutim, sve je to odlično ispratio De Brujne, lobovao je istrčalog čuvara mreže Arsenala i doveo Siti u vođstvo.

15.02.2023. 21:17

15.02.2023. 20:54

23. minut: Prva velika prilika na utakmici

Arsenal je imao dobru šansu da dođe u vođstvo. Naime, jedan, na prvi pogled bezazlen napad, išao je po levom boku, odakle je Zeinčenko proigrao Enketiju, međutim centaror "tobdžija" šalje loptu glavom pored gola.

15.02.2023. 20:45

14. minut: Siti se oslobađa pritiska

Posle početnog odmeravanja snaga, Arsenal je preuzeo inicijativu i uputio dva udarca na gol rivala, ali nedovoljno dobrih da bi se matirao Ederson. Siti se kasnije oslobodio pritiska i počeo da kontroliše loptu, međutim, još uvek nema energije u napadu.

15.02.2023. 20:37

7. minut: Bez uzbuđenja u Londonu

Iako je utakmica dinaminčna, za sada nema uzbuđenja pred golovima Ramsdejla i Edersona. Igra se na sredini terena uz nešto veću incijativu domaćina, ali bez konkretnih šansi na obe strane.

15.02.2023. 20:30

1. minut: Počeo meč na Emirejtsu

Sve je spremno za veliki derbi Premijer lige. U zaostalom meču 12. kola lider šampionata dočekuje velikog konkurenta u borbi za titulu, a posle ovog duela znaćemo ko je bliži tronu. Oba trenera izvela su očekivane postave i za sada nema iznenađenja u Londonu.

15.02.2023. 19:10