Vilijan i Kerni predvodili Fulam do ubedljive pobede nad Lesterom

Autor: Mateja Petković

08.05.2023 17:58
Vilijan i Kerni predvodili Fulam do ubedljive pobede nad Lesterom Tanjug/Zac Goodwin/PA via AP

Fulam je ponovo pokazao u kakvoj se formi nalazi te je na svom "Krejven Kotidžu" ubedljivo slavio protiv Lestera 5:3 (3:0). Po dva pogotka za domaćina postigli su Tom Kerni i Vilijan, dok je "tragičar" za "lisice" bio Džejmi Vardi.

Izabranici Brendana Rodžersa su već nakon 45 minuta imali prednost od 3:0. Vodeći pogodak postigao je Vilijan u 10. minutu, da bi samo osam minuta kasnije Karlos Vinisijus udvostručio prednost. Pred kraj poluvremena, u 44. minutu, Vinisijus je proigrao Kernija koji se sjajno snašao i bio precizan za 3:0.

http://

Fulamov vezista je u istom ritmu nastavio i u drugom delu, pošto je u 51. minutu iskoristio asistenciju Kenija Tetea.

Međutim, Lester je iskoristio to što se Fulam malo opustio, te je uspeo da smanji na 2:1 preko Harvija Barnsa u 59. minutu.

Svega sedam minuta kasnije "lisice" su imale šansu da se iz jedanaesterca vrate na dva gola razlike. Međutim, Džejmi Vardi, nad kim je prekršaj i napravljen, nije uspeo da zatrese mrežu pošto je njegov udarac odbranio Bernd Leno.

Vilijan je u 70. minutu sjajnim udarcem sa distance postavio rezultat na 5:1 Kasnije je u 81. Medison bio precizan sa bele tačke, a potom je Barns u finišu utakmice pogodio praznu mrežu i postavio konačnih 5:3.