Arsenal slomio hrabri Njukasl: "Tobdžije" kažnjavale promašaje "svraka"

Autor: Mateja Petković

07.05.2023 19:30
Arsenal slomio hrabri Njukasl: "Tobdžije" kažnjavale promašaje "svraka" Tanjug/(AP Photo/Jon Super)

Arsenal je na "Sent Džejmsis parku" nadigrao Njukasl i slavio sa 2:0 (1:0) u okviru 35. kola engleske Premijer lige, te se približio Mančester sitiju na bod zaostatka, uz utakmicu više.

Izabranici Mikela Artete su na startu meča imali dosta sreće s obzirom na to da su "svrake" dva puta pogodile okvir gola, a poništen im je i jedanaesterac nakon asistencije iz VAR sobe.

Vodeći pogodak za "tobdžije" bio je delo neverovatnog Martina Odegara. Talentovani Norvežanin je primio pas od Žoržinja, a zatim se namestio i uz dosta sreće zatresao mrežu Njukasla u 14. minutu.

Odlično je izgledala ekipa Edija Haua, ali nije uspevala da materijalizuje svoje šanse, a kako se meč odmicao kraju Arsenal je postajao sve opasniji. Početkom drugog poluvremena gosti su umalo duplirali prednost. Gabrijel Martineli je probio po levom boku, a zatim fenomenalno šutirao, ali mu je nedostajalo sreće, te je pogodio samo prečku.

Međutim, svega 20 minuta kasnije bilo je 2:0, a u glavnoj ulozi je ponovo bio Brazilac. Martineli je u 71. minutu probio po boku i poslao oštru loptu kroz peterac protivnika, odakle ju je Fabijan Šer poslao u sopstvenu mrežu.

U narednom kolu Njukasl će gostovati Lidsu, dok će Arsenal na svom terenu dočekati Brajton.