pre 5 sati 00: 58
(VIDEO) Vratio se posle doping skandala, pa nokautirao Hrvata: Erceg pao kao pokošen u prvoj rundi
Bivši izazivač za pojas muva kategorije izgubio je od Ramazana Temirova posle teškog nokauta na minut do kraja prve runde.
Profimedia
Možda su šalovi i zastave na "Enfild roudu" hvalisavo ispisivali "Champions 20" ispred stadiona i na tribinama, ali kada se susretnu prvoplasirani i drugoplasirani tim, nevažno je da li se zna ko diže trofej, a ko mora da aplaudira - borba je zagarantovana, a neretko i nemilosrdna. Takvu utakmicu smo danas i gledali u 36. kolu Premijer lige, gde je Arsenal kao gost sa igračem manje na kraju remizirao protiv aktuelnog šampiona Engleske, Liverpula rezultatom 2:2 (2:0).
Čekaju nestrpljivo "redsi" kraj prvenstva, kako bi podigli pehar kojem se u suštini na startu sezone nisu ni nadali, a stoga ponekad sebi i dopuste opuštanje, barem je tako delovalo u nastavku utakmice, kada su dopustili izabranicima Mikela Artete da vrate dva gola zaostatka, ali ne i da stignu do potpunog preokreta. Mora se i pored toga naglasiti da je tim španskog stručnjaka uspeo da zakopa bolno ispadanje iz polufinala Lige šampiona, i sada može da nastavi borbu za mesto "viceprvaka".
Već u 20. minutu je Luis Dijaz iskoristio nepažnju odbrane Arsenala, koja ove sezone zaista ume biti najslabija tačka tima. Posle odličnog pasa Andrea Robertsona za Kodija Gakpa, odbrana je intervenisala i izbacila loptu u aut. Ipak, tu je i zaspala, na čelu sa njenim stubom nosiocem, Viljemom Salibom, koji nije uočio kako mu se Holanđanin prikrao iza leđa. Uhvatio je Gakpo centaršut Robertsona i "poentirao" za vođstvo Liverpula.
Samo minut kasnije, dok je šok trajao, ponovo se ekipa Arnea Slota počastila. Mohamed Salah je poslao novu odličnu dugačku loptu, koju je prihvatio Dominik Soboslaj. Akciju je pred golom završio Luis Dijaz za solidno vođstvo šampiona.
Međutim, u nastavku "tobžije" nisu želele da se predaju, a već u 47. minutu, Gabrijel Martineli koristi centaršut Leandra Trosara i smanjuje zaostatak.
Londonskom klubu je bilo potrebno skoro 20-ak minuta da dođe do izjednačenja. Igrao se 70. minut, kada je Martin Odegard uputio sjajan šut, koji je Alison jedva uspeo da skrene na stativu. Na njegovu nesreću, spreman je bio Mikel Merino, koji je pogodio nebranjenu mrežu za konačnih 2:2.
Pokušavao je velikim pritiskom Liverpul da stekne novu prednost, a naročito od onog trenutka kada je strelac drugog gola Arsenala zaradio crveni karton zbog neopreznog starta nad Soboslajem. Čak su i postigli gol u dubokoj nadoknadi, ali im je on poništen, zato to je posle neverovatne parade Davida Raje, Robertson pokupio loptu iz ofsajd pozicije. Bilo kako bilo, "tobdžije" su se grčevito branile, i odbranile, čime su stigli do remija dva kola pred kraj šampionata, koji dočekuju na drugom mestu sa 68 bodova, dva više od Njukasla.
Sve utakmice Premijer lige možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.
SUBOTA
Fulam - Everton 1:3 (1:1)
/Himenez 17 - Mikolenko 45+3, Ken 70, Beto73/
Ipsvič - Brentford 0:1 (0:1)
/Šade 18/
Sautempton - Mančester siti 0:0
Vulverhempton - Brajton 0:2 (0:1)
/Vilbek 28. pen, Gruda 85/
Bornmut - Aston Vila 0:1 (0:1)
/Votkins 45+6/
NEDELJA
Njukasl - Čelsi 2:0 (1:0)
/Tonali 2, Bruno 90/
Mančester junajted - Vest Hem 0:2 (0:1)
/Souček 26, Boven 57/
Notingem Forest - Lester 2:2 (1:1)
/Gibs-Vajt 25, Vud 56 - Koudi 16, Bonanote 81 /
Totenhem - Kristal Palas 0:2 (0:1)
/Eze 45, 48/
Liverpul - Arsenal 2:2 (2:0)
/Gakpo 20, Dijaz 21 - Martineli 47, Merino 70/
Danas se završava tronedeljna Trka kroz Francusku.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
08.02.2026 22: 23
"Dakle, iz iskustva kažem, 13 utakmica je dug period. Završnica prvenstva je veoma, veoma teška, ali najvažnije je biti u trci", rekao je Gvardiola.
08.01.2026 22: 56
Prenos derbija 21. kola Premijer lige doneo je veliku bitku dve sjajne odbrane koje nisu primile nijedan pogodak.
08.01.2026 11: 14
Arsenal dočekuje Liverpul (21.00, TV Arena 1 Premium) u poslednjem meču 21. kola Premijer lige.
13.12.2025 10: 50
Lider Premijer lige igra prvi prvenstveni meč posle premijernog poraza ove sezone u PRL, dok šampion kreće ispočetka, nakon mirenja trenera i kluba sa najvećom zvezdom tima.
pre 7 sati 22: 59
Fudbal često pokaže koliko se stvari brzo menjaju. Igrač koji je pre samo godinu dana plaćen više od 40 miliona evra danas traži novu sredinu kako bi ponovo pronašao formu i samopouzdanje
pre 7 sati 22: 51
Prvi superligaški spektakl u novoj sezoni.
pre 8 sati 21: 54
Šok za nemačkog šampiona.
pre 8 sati 21: 54
IMT spakovao "poker" u mrežu povratnika, OFK i Radnik bez golova.
Ostavite komentar