pre 1 sat 22: 55
(VIDEO) Sanderlend rutinski do tri boda: „Crne mačke“ pregazile Barnli
Fudbaleri Sanderlenda savladali su Barnli sa ubedljivih 3:0 u poslednjem meču 24. kola Premijer lige i potvrdili odličnu formu pred domaćom publikom.
Twitter/Leeds united
Lids je u nezavidnoj situaciji, u poslednja četiri susreta Premijer lige sastaju se sa Mančester sitijem, Njukaslom, Vest Hemom i Totenhemom i zato su na klupu postavili veterana Sema Alardajsa.
Veliko iskustvo ima Sem, 537 puta je sedeo na klupi u Premijer ligi, samo Arsen Venger, Aleks Ferguson, Dejvid Mojes i Hari Rednap imaju više mečeva u eliti od njega. Alardajs ima 68 godina i jedan je od najstarijih menadžera. Roj Hodžson (75, Kristal Palas) i Nil Vornok (74, Hadersfild) su uspeli u ulogama vatrogasaca.
"Nadam se da će postojati trio - Roj, Nil i Sem. Verujem da ću učiniti što i oni u naredne četiri utakmice. Bilo bi to dobro za nas starce", našalio se menadžer Lidsa.
U subotu ga čeka niko drugi do Mančester siti i to na "Etihadu" (16.00, TV Arena 3 Premium). Malo ko se "vadio" u duelu sa najmoćnijim timom Premijer lige.
"Pokušavao sam da se prvo svi osećaju bolje u Lidsu. Pričao sam mnogo sa svima poslednjih dana, ne samo o fudbalu već o životu uopšte. Morate ljude da upoznate bolje kako bi znali kako sa njima da postupate. Ali, u subotu je vreme za posao, moramo da govorimo na terenu. Želim da mi igači pokažu strast, da se bore do kraja i da ne odustaju od našeg plana".
Tim Pepa Gvardiole smatra najboljim u istoriji Premijer lige uz onaj Mančester junajteda pod Aleksom Fergusonom.
"Pep je briljantan. On je uradio mnogo za Pemijer ligu od kako je došao. Vidite ssamo šta je sve osvojio i u kakvom stilu. Nadam se da ćemo uspeti da pronađemo prostor kako da ih ugrozimo, nemamo pravo da promnašujemo prilike. Do sada ste videli Lids koji je dobar kada ima loptu u posedu i mnogo slabiji kada je nema. Tu moramo da pronađemo balans".
Objasnio je i kako će pokušati da zaustavi Erlinga Halanda:
"Radi se o snabdevanju loptama. Zaustavite to, sprečite velikog čoveka da dobije onoliko lopti koliko dobija, a onda ćete mu ograničiti šanse da zatrese mrežu. Morate da ga držite na oku 90 minuta, posebno u poslednjoj trećini", istakao je Sem Alardajs.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
14.12.2025 19: 39
Ove dve ekipe na "Komjuniti stadionu" remizirali - 1:1 u 16. kolu Premijer lige.
09.11.2025 19: 27
Mančester siti je pobedio Liverpul 3:0 (2:0) u 11. kolu Premijer lige.
28.10.2025 16: 15
Utakmica osmine finala Lige kupa između Svonsija i Mančester sitija biće odigrana sutra od 20.45 časova.
18.10.2025 18: 00
Mančester siti je golovima Norvežanina pobedio Everton 2:0 (0:0) u osmom kolu Premijer lige.
pre 1 sat 22: 55
Fudbaleri Sanderlenda savladali su Barnli sa ubedljivih 3:0 u poslednjem meču 24. kola Premijer lige i potvrdili odličnu formu pred domaćom publikom.
pre 2 sata 22: 41
Udineze je na "Friuliju" stigao do važne pobede protiv Rome, pošto je slavio sa 1:0 u okviru 23. kola Serije A i dodatno "zakuvao" borbu u sredini tabele. Meč bez previše prilika odlučen je detaljem početkom drugog poluvremena, kada je domaćin iskoristio prekid i došao do tri boda.
pre 2 sata 21: 45
Transfer bomba stiže iz Saudijske Arabije, Karim Benzema je i zvanično novi igrač Al Hilala. Vest je potvrdio najpouzdaniji izvor na tržištu transfera, Fabricio Romano, uz čuveni "Here we go".
pre 3 sata 20: 55
Španski fudbaler Brajan Saragosa prešao je iz Bajerna na pozajmicu u Romu, saopštio je večeras italijanski klub.
Ostavite komentar