03.05.2023 22:51
Novi rekorder Haland ostavio Siti na pravom putu ka novoj tituli u Premijer ligi Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Mančester siti i Erling Haland su nezaustavljivi. Borio se Vest Hem sve do 49. minuta na "Etihadu", ali su onda Ake i Haland 35. kolom u Premijer ligi, što je novi apsolutni rekord, i Fil Foden potpisali trijumf od 3:0 (0:0) i povratak na čelnu poziciju.

Bez Kevina De Brujnea, Siti je stiskao obruč oko gola Vest Hema od starta, a golove postizao u nastavku. Zaboravili su defanzivci Vest Hema Nejtana Akea na drugoj stativi, pa je štoper Sitija ispratio odličan centaršut Rijada Mareza i doneo je prednost u 49. minutu.

Imao je Haland dve prilike, a treća je označila novi rekord. Pas Griliša bio je idealan kao i udaraca Norvežanina koji je sa 35 pogodaka novi rekorder. Iza njega su ostali Endi Kol i Alan Širer sa po 34 gola od pre manje od 20 godina. Na kraju je tačku stavio Fil Foden.

Liverpul se mučio protiv Fulama ali je pobedio golom Muhameda Salaha iz penala. Prethodno je Isa Diop napravio penal.