Fudbaleri dva prestonička kluba igraju daleko od kuće meč 27. prvenstvenog kola, čiji tok i sadržaj možete pratiti u direktnim prenosima na TV Arena 1 Premium i našem sajtu.
Bliži se povratak Matete: Francuz spreman za naredni meč Kristal Palasa nakon strašne povrede glave
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
24.03.202513:10
ProfimediaŽan Filip Mateta u dresu Kristal Palasa
Žan Filip Matetaveć skoro mesec dana ne igra fudbal zbog povrede glave. Francuz je na meču 5. runde FA Kupa Engleske primio kopačku golmana Milvola u lice nakon nepotrebnog i preoštrog starta. U međuvremenu su se doktori borili da mu spasu uvo, a završio je sa 25 kopči. Napadač Kristal Palasa se bliži povratku na teren, a postoji velika šansa da ponovo zaigra protiv Fulama u subotu.
U ekslkuzivnom intervjuu za "Skaj sport", Francuz je otkrio detalje faula koji mu je "pocepao" uvo:
"Svađao sam se sa doktorom 30 sekundi. Rekao sam mu da želim da igram, ali mi nije dao. Naterao me je da napustim teren. Nisam osećao bol, mislio sam da je mala posekotina. Uvo mi je visilo, ali nije bilo bolno", poručio je 27-godišnjak.
Mateta će do kraja sezone biti primoran da nosi zaštitnu masku preko lica koji će mu dozvoliti da igra fudbal i nastavi fenomenalnu formu u kojoj se nalazi. Špic Kristal Palasa je 10. strelac Premijer ligesa 12 postignutih golova, dok ga pet pogotka deli od najbolje sezone u karijeri.
Fudbaleri dva prestonička kluba igraju daleko od kuće meč 27. prvenstvenog kola, čiji tok i sadržaj možete pratiti u direktnim prenosima na TV Arena 1 Premium i našem sajtu.
Ekipa Dejana Stankovića je u sjajnoj formi. Od početka drugog dela sezone u domaćem prvenstvu ostvarila je šest uzastopnih pobeda i trenutno zauzima prvo mesto na tabeli sa 63 osvojena boda i impresivnom gol-razlikom 78:19.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Fudbaleri Zrinjskog odigrali su 1:1 protiv Kristal Palasa u prvom meču plej-ofa (1/16 finala) Lige konferencija i pokazali da mogu da pariraju i rivalu iz Premijer lige Engleske.
Mnogo je timova bilo zainteresovano za usluge Žan-Filipa Matete u januarskom prelaznom roku, a pobedio je Milan, koji je napravio dogovor sa igračem, ali i njegovim klubom, Kristal Palasom, oko transfera. Ipak...
Ako veteran zaigra za Brajton protiv Kristal Palasa u nedelju (15.00, TV Arena 1 Premium) izjednačiće se sa Geretom Berijem (653) po broju odigranih mečeva u Premijer ligi.
Fudbaleri dva prestonička kluba igraju daleko od kuće meč 27. prvenstvenog kola, čiji tok i sadržaj možete pratiti u direktnim prenosima na TV Arena 1 Premium i našem sajtu.
Ostavite komentar