Haland osvojio London, oborio rekord Premijer lige i odveo Siti na čelo

30.04.2023 17:00
Haland osvojio London, oborio rekord Premijer lige i odveo Siti na čelo Tanjug/AP Photo/Kin Cheung

Erling Haland nastavlja sa neverovatnom sezonom, pogodio je mrežu Fulama u 3. minutu iz penala, poveo je tim ka pobedi, vratio je na čelo tabele, ali je izjednačio apsolutni rekord Premijer lige jer je postigao 34. gol, a ukupno 50. u sezoni!

Tim Rim je napravio penal u ranoj fazi, a Haland je pogotkom izjednačio apsolutni rekord sezone Endija Kola (93/94) i Alana Širera (94/95) sa 34. gola i ima još mnogo utakmica da taj rekord samo uveća. Posle izjednačenja Karlosa Vinisijusa, Sitiju je pobedu doneo Hulijan Alvarez golom u 36. minutu. U drugom poluvremenu teže se povredio igrač Fulama Andreas Pereira, iznet je na nosilima.

Mančester junajted ostvario je veoma vrednu pobedu nad Aston Vilom 1:0 i nastavio je hod ka osiguravanju mesta u Ligi šampiona. Bio je bolji domaćin, propustio je veliki broj prilika, a gol odluke postigao je Bruno Fernandeš. Rašford je izmakao odbrani gostiju, šutirao, a odbitak je Portugalac ubacio u mrežu, što mu je bio 100. gol u karijeri.

Njukasl je tek posle preokreta pobedio Sautempton 3:1. Vodili su gosti, Vilson je izjednačio, da bi pobedu i treće mesto "svrakama" sačuvao autogolom Volkot. Vilson je samo potvrdio pobedu i izvestan plasman u Ligu šampiona naredne sezone.