pre 4 minuta 15: 25
(VIDEO) Novak Đoković bacio u trans teniskog tinejdž lava iz Francuske: Hvala, idolu moj!
Najbolji teniser sveta svih vremena učinio veliku stvar za kolegu, Mojze Kuam se javno pogubio od sreće.
Profimedia
Fudbaleri Liverpula uspeli su savladati Bormut u 24. kolu Premijer lige rezultatom 2:0 (1:0) na gostujućem terenu. "Trešnjice" su se prilično dobro pokazale, i održale meč u neizvesnosti tokom čitavih 90 minuta, ali pred kraj, "redsi" su slomili otpor i došli do nova tri boda.
Heroj pobede izabranika Arnea Slota, bio je Mohamed Salah. Egipćanin ove sezone ozbiljno hita ka nagradi za fudbalera godine u Premijeršipu, i na ovom meču je ubeležio 20. i 21. gol u sezoni.
Svoj prvi pogodak, postigoa jeu 30. minutu, sa bele tačke, a potom je posle relativno ujednačenog drugog dela utakmice, potvrdio trijumf svog tima golom u 75. minutu, na asistenciju Kurtisa Džonsa.
Liverpul je tako sačuvao sigurnu razliku u odnosu na svoje pratioce na tabeli. Trenutno je prvi sa 56 bodova, devet vipe od Arsenala (utakmica manje) i Foresta.
Što se tiče derbija začelja, fudbalei Sautemptona uspeli su da pobede posle više od dva meseca. Očekivano, trijumf je došao protiv Ipsviča, prvog tima iznad "svetaca" na tabeli.
Vođstvo je Sautemptonu doneo Džo Aribo u 21. minutu. Ipak, sani desetak minuta kasnije, Liam Delap je izjednačio, i uskoro je prvi deo utakmice priveden kraju.
U drugom delu je sve ličilo na konačni remi. Do tri minuta pred istek regularnog dela je na semaforu stajalo 1:1, ali je onda Pol Onuaču postigao herojski pogodak za goste i doneo im velika tri boda u veoma teškoj, neki bi rekli nemogućoj, borbi za opstanak.
Ipsvič se sada nalazi na pretposlednjem mestu sa 16 bodova, dok su "sveci" zakucani za dno sa devet poena.
Rezultate ostalih današnjih mečeva možete pogledati u nastavku, a sve utakmice Premijer lige, imate priliku da pratite na kanalima TV Arena Sport.
Premijer liga, 24. kolo
SUBOTA
multiprenos A1P
Notingem Forest - Brajton 7:0 (3:0)
/Dank 12 a.g. , Gibs Vajt 25, Vud 32, 64, 70 p. , Vilijams 90, Silva 90+1/
Bornmut - Liverpul 0:2 (0:1)
/Salah 30P, 75/
Everton - Lester 3:0 (2:0)
/Dukure 1, Beto 6, 45+2, Endijaje 90/
Ipsvič - Sautempton 1:2 (1:1)
/Delap 31 - Aribo 21, Onuaču 87/
Njukasl - Fulam 1:2 (1:0)
/Marfi 37 - Himenez 61, 82/
Vulverhempton - Aston Vila 18.30 (AS1)
NEDELJA
Brentford - Totenhem 15.00 (AS3)
Mančester junajted - Kristal Palas 15.00 (A2P)
Arsenal - Mančester siti 17.30 (A2P)
PONEDELJAK
Čelsi - Vest Hem 21.00 (A1P)
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
04.01.2026 17: 10
U poslednjem trenutku je je morala da interveniše medicinska služba na stadionu u Londonu.
22.11.2025 09: 10
"Svrake" u borbi za bodove nisu od 2019. slavili protiv Mančestera, Notingem gostuje Liverpulu.
25.10.2025 17: 58
Sanjao je Fulam bod na stadionu Njukasla, ali od toga na kraju nije bilo ništa...
02.09.2025 22: 15
Novi rekorder Premijer lige i član Liverpula nije propustio da se zahvali bivšem klubu.
pre 27 minuta 15: 03
Planirana druga utakmica, koja je trebalo da bude odigrana 31. marta protiv Japana, otkazana je nakon što je Fudbalski savez Japana doneo odluku o prekidu evropske turneje.
pre 1 sat 14: 21
Trener fudbalskog tima crno-belih pričao na razne teme, uoči meča sa ekipom Mladosti (L).
pre 1 sat 13: 53
Derbi do derbija. Publika širom Srbije imaće priliku da uživa u fudbalskim majstorijama.
pre 1 sat 13: 40
Selektorka ženske reprezentacije SAD Ema Hejz zaradila je 1.469.557 dolara, što je uključivalo 744.557 plate, 700.000 dolara bonusa i 25.000 dolara ostalih nadoknada.
Ostavite komentar