(KRAJ) Mančester siti - Arsenal 4:1: Haland stavio tačku na ubedljiv trijumf

26.04.2023 22:58
(KRAJ) Mančester siti - Arsenal 4:1: Haland stavio tačku na ubedljiv trijumf Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

U derbiju 33. kola Premijer lige sastaju se Mančester siti i Arsenal. Da li "tobdžije" mogu da se vrate na šampionski put ili će "građani" i onako već pozitivnu situaciju pretvoriti u veliki trijumf i još veći korak ka odbrani titule, saznaćemo od 21 sat kada TV Arena 1 Premium kanalu počinje, sigurno, najvažnija utakmica u aktuelnoj sezoni Premijer lige.

Do pre dve sedmice izgledalo je da Arsenal ništa ne može da zaustavi na putu ka 14. tituli prvaka Engleske, prvoj posle 19 godina. Ali, u poslednja tri kola Mikel Arteta i njegovi puleni osvojili su samo tri boda: prvo su odigrali 2:2 sa Liverpulom, pa je istim rezultatom završen meč na London stadionu Vest Hema, da bi najbolniji udarac zadao Sautempton. Bio je velikan iz prestonice na rubu poraza protiv "fenjeraša", gubio je 1:3, ali je u neverovatnoj završnici uspeo da osvoji bod i da propusti nekoliko prilika za potpuni preokret.

Mančester siti je u sjajnoj formi, uspešno se bori na sva tri fronta, a u Premijer ligi ima šest vezanih pobeda i devet utakmica bez poraza. Doduše, Arsenal nije izgubio na poslednjih deset prvenstvenih mečeva.

Kada je međusobni skor u pitanju, Siti je dobio poslednjih sedam utakmica, a "tobdžije" su poslednji put slavile 18. jula 2020. u FA kupu. Arsenal ne zna za pobedu na "Itihadu" još od januara 2015. godine.

Što se tiče stanja na tabeli, sastav Mikela Artete je trenutno na prvom mestu sa 75 bodova, dok je siti do sada sakupio 70, ali od današnjeg rivala ima dve utakmice manje.

Mančester siti - Arsenal 4:1 (2:0)

Stadion: "Etihad"
Sudija: Majkl Oliver.
Strelac: De Brujne u 7. i 54, Stons u 45+2, Haland u 90+4. za Siti, a Holding u 86. minutu za Arsenal.

Mančester siti: Ederson - Akandži, Dijaš, Voker - Stouns, Rodri - Silva, De Brujne (od 80. Alvarez), Gundogan (od 72. Marez), Griliš - Haland

Arsenal: Remzdejl - Vajt, Holding, Gabrijel, Zinčenko - Parti, Edegard (od 71. Smit-Rovi), Džaka (od 60. Žoržinjo) - Saka (od 80. Nelson), Martineli (od 60. Trosar), Žesus (od 80. Nketia).

(UŽIVO) Mančester siti - Arsenal

26.04.2023. 22:55

Kraj meča, Siti je dominantno dobio derbi

Kraj derbija 33. kola Premijer lige, Siti je nadigrao Arsenal i mnogo je bliži odbrani titule.

26.04.2023. 22:57

90+4. minut: GOOOL! Siti vodi 4:1, Haland strelac

Branio je Ramzdejl sve Erlingu Halandu sve do četvrtog minuta nadoknade. A, onda je popustio, Norveđžanin je postigao 33. gol u sezoni.

26.04.2023. 23:11

(VIDEO) Mančester siti - Arsenal 4:1

26.04.2023. 22:48

86. minut: GOOOL! Arsenal smanjuje na 3:1, strelac Holding

Opustili su se malo igralči sitija, Trosar je asistirao Holdingu koji je sa 15 metara pogodio mrežu Edersona.

26.04.2023. 23:02

(VIDEO) Mančester siti - Arsenal 3:1

26.04.2023. 22:43

81. minut: Ovacije za De Brujnea

Odigrao je Kevin de Brujne doktorski derbi, postogao je dva gola, dodao asistenciju i kada ga je Alvarez zamenio doživeo je prave ovacije oduševljenih navijača.

26.04.2023. 22:31

70. minut: Siti lagano ide ka pobedi

Ne može Arsenal ništa Sitiju koji sigurno čuva loptu i rezultat.

26.04.2023. 22:15

54. minut: GOOOL! Siti vodi 3:0, opet De Brujne

Može Ramzdejl protiv Halanda, ali ne može protiv de Brujnea. Pogrešio je Edegard, Haland je asistirao De Brujneu, a Belgijanac je majstorski ubacio loptu u mrežu.

26.04.2023. 22:30

(VIDEO) Mančester siti - Arsenal 3:0

26.04.2023. 22:12

53. minut: Haland - Ramzdejl 0:4

Uputio je Arsenal prvi udarac u okvir gola na meču, učinio je to Džaka, ali nedovoljno precizno da bi naudio Edersonu. Siti kontroliše meč čuvajući loptu i čeka novu priliku iz kontre. I dočekao je Erling Haland, došao je sam pred Ramzdejla i ponovo je golman Arsenala bio uspešniji.

26.04.2023. 22:06

Počelo je drugo poluvreme na "Etihadu"

Počinje drugo poluvreme na "Etihadu", nema izmena.

26.04.2023. 21:52

Kraj prvog dela, Siti vodi "samo" 2:0

Siti je dominirao u prvom delu, u svim elemntima nadigrao je Arsenal i vodi "samo" 2:0 jer je golman Ramzdejl odbranio tri zicera De Brujneu i Halandu. Arsenal je bio bez šuta u okvir gola što dovoljno oslikava situaciju na terenu i kako je Siti dominirao.

26.04.2023. 21:48

45+2. minut: GOOOL! Vodi Siti 2:0, strelac je Stons

Vodi Siti 2:0, posle prekida De Brujnea štoper Stons je glavom matirao Ramzdejla. U prvi mah je bio dosuđen ofsajd, ali posle poluautomatskog ofsajda pokazalo se da defanzivac domaćina nije bio u nedozvoljenoj poziciji. Gol u pravo vreme.

26.04.2023. 22:09

(VIDEO) Mančester siti - Arsenal 2:0

26.04.2023. 21:41

41. minut: Ramzdejl sve brani Halandu

Golman Arsenala Ramzdejl drži ekipu u malom minusu jer brani fenomenalno. Posebno ima "pik" na Halanda kome je uspeo nogama da odbrani udarac sa pet-šest metara. Sve je dobro završio Gundogan, ali Norvežanin ne može protiv golmana Arsenala.

26.04.2023. 21:36

36. minut: Opet preti Erling Haland

Posle prvog udarca Arsenala, kada je Parti promašio sa 16 metara, Siti je imao novu priliku da uveća prednost. Erling Haland je sa 16 metara šutirao tik pored stative.

26.04.2023. 21:29

28. minut: Ramzdejl brani zicer Halandu

Ne mogu da uhvate defanzivci Halanda i De Brujnea. sada je Belgijanac asistirao Halandu, koji se sjajnim driblingom oslobodio igrača i šutirao sa šest metara. Ramzdejl je sjajno odbranio.

26.04.2023. 21:27

26. minut: De Brujne nije iskoristio kontru

Haland i de Brujne ponovo su izigrali odbranu Arsenala. Belgijanac je opet dobio sjajan pas od Norvežanina u prostor, došao je nadomak gola, ali je njegovšut uspeo da izblokira Ben Vajt.

26.04.2023. 21:17

20. minut: Siti drži meč pod kontrolom, Arsenal bezopasan

Vodeći gol dao je dodanu sigurnost domaćinu koji drži meč pod kontrolom. Arsenal nikako ne može da se izbori sa presingom Sitija, ne mogu da organizuju ofanzivnu akciju.

26.04.2023. 21:08

7. minut: GOOOL! Vodi siti 1:0, strelac De Brujne

Kevin De Brujne je veliki majstor fudbala, ostavio mu Haland i dobru loptu na 40 metara i slobodan prostor. Belgijanac je stigao na 18 metara i onda pogodio bliži ugao golmana Ramzdejla.

26.04.2023. 21:16

(VIDEO) Siti - Arsenal 1:0

26.04.2023. 21:05

5. minut: pritisak Sitija

Pritisak Sitija na startu meča, posle odbrane Ramzdejla došlo je do kontakla Partija i De Brujna, ali je sudija Oliver procenio da je faul napravio napadač domaćina.

26.04.2023. 20:59

Počeo je derbi na "Etihadu"

Počeo je derbi 33. kola Premijer lige, Gvardiola i Arteta poslali su na teren najjače adute. Titula je na talonu, Siti je dobio poslednjih sedam međusobnih mečeva u svim takmičenjima protiv "tobdžija".

26.04.2023. 20:00