Fudbaler Mančester sitija turbulentnu sezonu završavaju sa tužnim vestima odlaska Kevina de Brujnea. Belgijancu ističe ugovor na leto, te će posle 10 godina napustiti "Etihad".
Izuzetno efikasna partija Fenerbahčea dovela ih je do meč lopte u plej-ofu Evrolige. Savladali su Pariz sa ubedljivih 89:72 čime su stigli na korak do fajnal-for završnice koja se ove sezone igra u Abu Dabiju.
"Šumari" pojeli i "karamele": Notingem spava na drugom mestu Premijer lige
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
29.12.202418:00
Tanjug/Peter Byrne/PA via APKris Vud je postigao 12. gol ove sezone u Premijer ligi
Notingem Forest "hara" Premijer ligom, spavaće na drugom mestu posle 19. kola i pobede nad Evertonom i to na "Gudisonu" 2:'0 (1:0).
Neverovatni su "šumari", igraju u transu kao ona šampionska generacija koje su dva puta osvajala Kup šampiona. Entoni Elanga i Kris Vud zaista sarađuju kao da ceo život igraju zajedno što se najbolje videlo u 15. minutu kada su prvo odradili glavom dupli pas, pa bi golgeter Vud (12. gol u ligi) lobom poslao loptu preko Pikforda. Lako, jednostavno, a to je u fudbalu najteže.
Everton je uspevao u prethodna tri kola da zaustavi Arsenal, Čelsi i Siti, ali nisu uspeli da zaustave "šumare", pa je Gibs Vajt posle sjajne asistencije Vuda duplirao prednost posle sat vremena i pečatirao pobedu. Zar treba posebno naglasiti da je Nikola Milenkovići bez Murila, ali sa Brazilcem Moratom bio neprelazan za domaćina.
Fulam je nastavio seriju nepobedivosti koja traje sedam mečeva od 23. novembra, ali nije uspeo da savlada Bornmut 2:2. Saša Lukić je ponovo odigrao dobar meč, pa je ekipa Marka Silve sada osma na tabeli i ostala je u borbi za Evropu. Bornmut je dva puta sustizao minus, uspeo da izjednači preko Evanilsona, a kada Vilson je lepim golom doneo novo vođstvo domaćinu, Kvatara Dango je minut pre kraja doneo bod gostima i šesto mesto.
Totenhem ima promenljivu formu, ali nije uspeo da izađe na kraj sa "vukovima" 2:2. Vulvehrempton je stigao u London sa dva uzastopna trijumfa pod novom trenerom Pereirom, poveli su već u 7. minutu, ali su "pevci" bili bolji rival. Betankur je brzo izjendačio, kapiten Son je slabo izveo penal u 42. minutu i golman Hoze Sa mu je zaustavio udarac, ali je sve ispavio Džonson golom u nadoknadi za preokret.
Fudbaler Mančester sitija turbulentnu sezonu završavaju sa tužnim vestima odlaska Kevina de Brujnea. Belgijancu ističe ugovor na leto, te će posle 10 godina napustiti "Etihad".
Nedavno je Marinković gostovao u podkastu kod Edina Avdića, a jedna od tema, bio je i njegov period u Baskoniji, kada je Vanja sarađivao sa Duškom Ivanovićem.
Novak Đoković sprema se za početak Mastersa u Madridu, a kako stvari stoje prva prepreka u novom pohodu na trofej broj 100 u karijeri biće Mateo Arnaldi.
Loše vesti stižu iz Španije za sve navijače Real Madrida. Naime, prvotimac kluba sa stadiona "Santijago Bernabeu", Eduardoi Kamavinga će van terena morati da provede naredna tri do četiri meseca.
Ulazak hrvatske zvezde Luke Modrića u vlasničku strukturu Swansea Cityja nije slučajanost, već strateški spoj sportskog instinkta, poslovne znatiželje i globalnog brendiranja.
Ova investicija dolazi u trenutku kada platforme za striming kao što su Netflix i Disney+ sve više podstiču nezavisne filmske producente, nudeći globalnoj publici distribuciju njihovih filmova.
Dončićev odlazak bio je najveći test za tim otkako su milijarderka Miriam Adelson i njena porodica kupili kontrolu nad timom pre više od godinu dana od Marka Cubana, s kojim se nisu konsultovali oko ovog transfera.
Potezom koji iznova potvrđuje rastući trend sportskih investicija među aktivnim i bivšim profesionalnim sportistima, Modrić je postao manjinski suvlasnik engleskog kluba Swansea City AFC.
Trener Dalas Meveriksa Džejson Kid je postao jedan od suvlasnika Evertona zajedno sa firmom iz Teksasa "Fridkin Group". Ovu informaciju je danas potvrdio klub iz Premijer lige.
Ostavite komentar