Liverpul nemoćan u gostima: Vulvsi lako do bodova protiv "redsa"

04.02.2023 18:16
Liverpul nemoćan u gostima: Vulvsi lako do bodova protiv "redsa" Tanjug/Tim Goode/PA via AP

Ekipe Premijer lige koje su bore za opstanak bile su izuzetno motivisane u 22. kolu.

Poput Evertona koji je u ranijem terminu osvojio bodove protiv Arsenala (1:0), iznenađenje su priredili i fudbaleri Vulverhemptona. Vezali su drugi trijumf na svom terenu, pošto su u 20. kolu pobedili direktnog kandidata za ostanak u eliti, Vest Hem (1:0), još ubedljiviju partiju pružili su protiv Liverpula i slavili rezultatom 3:0 (2:0).

Četa Jirgena Klopa je u lošoj formi posebno na gostovanjima. Meru im je najpre uzeo Brentford (3:1), potom Brajton (3:0), tako da krajnji ishod protiv Vulvsa ne predstavlja ništa novo.

Tim sa Enfilda bio je malerozan na početku meča, štoper Žoel Matip skrenuo je loptu u svoju mrežu u 5. minutu i nadanu protivnika koji je malo kasnije preko Krega Dosona  povisio na 2:0. Štoper domaćih je reagovao na odbitak nakon odbrane golmana Alisona i zakucaio loptu šod prečku.

Sve je bilo gotovo u 71. minutu. Mladi Stefan Bajčetić je izgubio loptu na svojoj poolovini, krenula je kontra domaćih, Adama Traore je asistirao sa desne strane, a Ruben Neveš natrčao zapečatio trijumf domaćina.

Do važnih bodova stigao je i Lester na gostovanju Aston Vili pobeedom od 4:2. Domaćin je vodio sa 1:0 i 2:1, ali siu "lisice" svaki put uzvratili. Ihenačo je u finišu prvog poluvremena izjednačio na 2:2, a Tete u drugom minutu nadoknade doneo vođstsvo.

Pobedu je overio Prat u 79. minutu i prekinuo crnu seriju Lestera od četiri poraza i remi.