Fulam opet igra dobro: Nema Mitra, ali ima pobeda

22.04.2023 15:42
Fulam opet igra dobro: Nema Mitra, ali ima pobeda Tanjug/Steven Paston/PA via AP

Kriza koja je trajala od sredine februara, izgleda da je prošlost… Fulam ponovo pobeđuje u serijama.

Izgubljeni su silni bodovi za ekipu sa "Krejven kotidža", ali rezultati poslednje dve utakmice u Premijer ligi, ipak, ostavljaju londonski klub u trci za Evropom, uprkos tome što Totenhem na petom mestu ima osam bodova prednosti.

Posle Evertona (3:1), sedam dana kasnije "pao" je i Lids u 32. kolu, ovaj put u prestonici 2:1 (0:1).

Dok je domaćin ostvario pobedu vrednu trke za evropskom scenom, gost je izgubio važne bodove u borbi za opstanak. Nije Lids još uvek u crvenoj zoni, ali je veoma blizu iste. Ima 29 bodova, tek dva više od "karamela" na 17. mestu, odnosno Notingem Foresta koji je u zoni ispadanja.

Posle prvog poluvremena u kojem nije bilo golova, Fulam je pitanje pobednika rešio preko Harija Vilsona u 58. i Andreasa Pereire u 72. minutu. Sve što su gosti sa "Eland Rouda" uspeli da urade je da smanje prednost i utakmicu uvedu u neizvesnu završnicu. Strelac jedinog gola za Lids bio je fudbaler Fulama Žoao Palinja u 79. minutu.

Lids će 25. aprila dočekati Lester siti, dok će Fulam u goste Aston Vili, još jednom protivniku koji mu stoji na putu za Evropu.