
pre 12 minuta 20: 49
Slavija protraćila prekid "suše" u Ligi šampiona: Bodo Glimt ukrao deo plena u Pragu
Nadala se Slavija da će stići do trijumfa na otvaranju 71. izdanja UEFA Lige šampiona, ali od toga na kraju nije bilo ništa.
Liverpul suvereno vlada Premijer ligom, a posle pobede nad Mančester sitijem 2:0 (1:0) u derbiju 13. kola, čini se da se izlaz iz krize šampiona Engleske ne nazire. Toliko ubedljivo su "redsi" svojom igrom pokazali dominaciju nad "osakaćenim" vladarom prvog ranga "Albiona", da je dobro zapitati se: Bio li je Pep Gvardiola ikada nemoćniji?
Posle utakmice se oglasio španski stručnjak, koji je odao priznanje protivniku, a ujedno i pohvalio zalaganje svog tima u sezoni, koja sa sobom nosi mnoštvo povreda.
"Pobedio je bolji tim, bili su gotovo nezaustavljivi u prvih petnaest minuta. Bilo je tako teško. Potom smo uveli utakmicu u okolnosi koje su nam odgovarale. Oni su jači od nas i bilo nam je neophodno da steknemo kontrolu. Hvala mojim igračima poput Bernarda i Manuela Akanđija zato što su igrali na pozicijama koje im nisu prirodne. U drugom poluvremenu smo to bili mi. Oni su puno pritiskali i u drugom delu i poslednjih 20 u prvom bilo je dobro, nisu nam mnogo pretili. Jaki su u oba šesnaesterca kao što mi trenutno nismo. Resetovaćemo se i početi sezonu odavde.", rekao je Pep, a onda nastavio:
"Igrači mi pomažu. Tri, čeiti meseca unazad, osvojili smo Premijer ligu, bili smo u poludinalu FA Kupa, u četvrtfinalu Lige šampiona. Nije to bilo pre jednog veka, već nedavno. Situacija je od starta sezone teška iz mnogo razloga. Znam da igrači žele da rade, zbog kluba i zbog mene. Uopšte ne sumnjam u to. Moramo da okrenemo stvari i da počnemo da pobeđujemo. Cilj je da pobedimo u narednoj utakmici, pa da nastavimo korak po korak."
Ono što je ražestilo Gvardiolu, bilo je pitanje o provokacijama sa tribina. Naime, domaći navijači su legendarnom Špancu skandiranjem uručili otkaz, na šta se ovaj osvrnuo sa ironičnim komentarom.
"Zašto nisu počeli to da viču na 1:0? Zašto nisu to radili prošle sezone kada smo osvojili Premijer ligu? Zašto žele da sada dobijem otkaz? Nisam očekivao to od Enfilda. Razumljivo mi je kada to rade klubovi poput Brajtona, ali Enfild? Možda je to zbog poštovanja koje uživamo. Znaju da smo osvojili šest titula Premijer lige", rekao je Gvardiola.
Iako se zna da Pepov posao verovatno nikada neće biti u opasnosti, činjenica je da će morati nešto da promeni, jer Siti sve više počinje ličiti na svog gradskog rivala...
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
26.04.2024 09: 28
Iskusni trener "građana", Pep Gvardiola kaže da neće dozvoliti da se njegovi igrači uljuljkaju zbog dobre situacije na tabeli, jer do kraja sezone treba da se odigra još pet utakmica.
15.04.2024 09: 26
Još jedan dokaz zašto je Premijer liga najkvalitetniji i najzanimljiviji nacionalni šampiona Evropi viđen je tokom minulog vikenda. Mančester siti je u 33. kolo elitnog ranga engleskog fudbala ušao kao treći na tabeli sa bodom zaostatka za Arsenalom i Liverpulom, a iz njega izašao kao lider sa bodom više od oba konkurenta.
08.03.2024 16: 53
Trener fudbaler Liverpula, Jirgen Klop izjavio je pred utakmicu sa Mančester sitijem da je Pep Gvardiola najbolji trener na svetu.
07.03.2024 15: 28
Menadžer Mančester sitija Pep Gvardiola izjavio je da je zadovoljan igrom protiv Kopenhagena u revanšu meču osmine finala fudbalske Lige šampiona, prenose britanski mediji.
YouTube
pre 12min
YouTube
pre 3h
YouTube
pre 20h
YouTube
pre 21h
pre 12 minuta 20: 49
Nadala se Slavija da će stići do trijumfa na otvaranju 71. izdanja UEFA Lige šampiona, ali od toga na kraju nije bilo ništa.
pre 19 minuta 20: 42
Olimpijakos je remizirao sa Pafosom 0:0 u prvom kolu UEFA Lige šampiona.
pre 1 sat 19: 53
Fudbalerke Spartaka i u revanšu bolje od Albanki 3:0 (1:0).
pre 1 sat 19: 31
Malo je verovatno da će Mančester Junajted aktivirati opciju produžetka saradnje na još godinu dana.
Ostavite komentar