Autor: Kosta Simetić

21.04.2023 23:07
Arsenal se izvukao protiv Sautemptona, ali pred svojim navijačima potencijalno ostao bez titule Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Fudbaleri Arsenala remizirali su sa poslednjeplasiranim Sautemptonom 3:3 (2:1) na premijeri 32. kola engleske Premijer lige.

Da ovo neće biti lepo veče za pamćenje navijačima "tobdžija" obezbedio je Eron Remzdejl kada je posle 29 sekudni igre praktično dodao loptu Karlosa Alkaraza koji takav pokon nije propustio.

Potpunu tišinu na "Emiratima" obezbedio je Teo Volkot, a Alkaraz je upisao asistenciju. Treba napomenuti i da je Volkot  redovima Arsenala proveo 12 godina, odigrao 397 utakmica i postigao 108 golova.

Nadu Arsenalu vratio je Gabrijel Martineli koji je u 20. minutu smanjio na 2:1 i tako potvrdio sjajnu formu.

Ipak, izgleda da se gostima dopao muk na tribinima, te je u 66. minutu posle prekida Duje Ćaleta-Car postigao treći gol za goste.

Arsenal je nastavio da napada, a onda je Martin Edegard postigao gol za 3:2, da bi samo tri minuta kasnije Bukajo Saka posle odbitka poravnao rezultat.

Četvrti sudija pokazao je osam minuta nadoknade, a u drugom je Leandro Trosar uputio snažan udarac koji je zaustavila prečka. Nastavile su "tobdžije" da napadaju, ali nisu stigle da postignu pobedonosni gol.

Arsenal sada ima pet bodova prednosti u odnosu na Mančester siti, ali i dve utakmice manje, te je pitanje šampiona Engleske daleko od rešenog.