12.02.2023 19:37
Siti ubedljiv pred derbi sa Arsenalom: Rodri, Gundogan i Marez strelci, Haland izašao na poluvremenu Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Mančester siti je na svom stadionu upisao ubedljivu pobedu nad Aston Vilom 3:1 (3:0) u okviru 23. kola engleske Premijer lige. "Građani" su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu i na taj način je Pep Gvardiola dobio priliku da odmori neke igrače za meč sezone protiv Arsenala.

Siti je do vođstva stigao već u četvrtom minutu kada je Rijad Marez sjajno centrirao iz kornera na prvu stativu odakle je Rodri glavom poslao loptu iza leđa Emilijanu Martinezu.

Prednost je u 39. minutu duplirao Ilkaj Gundogan. Erling Haland je iskoristio lošu intervenciju Kaluma Čejmbersa, a potom uposlio bivšeg reprezentativca Nemačke, koji je imao lak zadatak da ubaci loptu u nebranjenu mrežu.

Međutim, domaći su krajem prvog dela igre došli i do trećeg gola, pa tako uklonili svaku šansu protivniku da se vrati u meč. Džek Griliš je oboren u šesnaestercu gostiju i sudija Robert Džouns je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Marez i rutinski pogodio za 3:0.

Erling Haland je na poluvremenu ostao u svlačionici, a zamenio ga je Hulijan Alvarez.

U nastavku je Vila uspela da smanji na 3:1 preko Olija Votkinsa, ali do kraja nije pokazala ništa što bi je vratilo u meč.

Meč između Arsenala i Mančester sitija koji će biti svakako jedan od najznačajnijih u sezoni zakazan je za sredu od 20.30 (TV Arena 1 Premium).