Mančester uspešniji u "Derbiju ruža": Rašford i Garnačo presudili Lidsu

12.02.2023 17:05 >> 18:32
Mančester uspešniji u "Derbiju ruža": Rašford i Garnačo presudili Lidsu Tanjug/AP Photo/Jon Super, File

Fudbaleri Mančester junajteda odneli su pobedu u 113. "Derbiju ruža". Izabranici Erika Ten Haga su na "Eland Roudu" savladali Lids rezultatom 2:0 (0:0) u okviru 23. kola engleske Premijer lige.

Period između 80. i 85. minuta bio je ključan za ishod ove utakmice, s obzirom da su gosti upravo u tih pet minuta rešili pitanje pobednika preko Markusa Rašforda i Alehandra Garnača.

Pre samo tri dana ove ekipe su se sastale na "Old Trafordu" (2:2) gde je Lids prosuo prednost od 2:0, a pokretač Mančesterovog povratka bio je upravo Rašford, koji je glavom poslao loptu u mrežu Ilana Melija. Engleski napadač je upravo to uspeo da uradi i u ovoj utakmici, kada je u 80. minutu Luk Šo sjajno centrirao sa levog boka, a Rašford ponovo glavom zahvatio loptu i doneo vođstvo gostima.

Svega pet minuta kasnije Garnačo je uklonio svaku dilemu oko pitanja pobednika, pošto je dobio pas od Vouta Veghorsta, a potom bez problema pretrčao svog čuvara i savladao Melija. Neodbranjivo je šutirao mladi Argentinac, pošto je pogodio unutrašnji deo stative, nakon čega je lopta završila u mreži.

Trijumf je mogao biti i ubedljiviji s obzirom na to da je Mančester do kraja postigao još dva pogotka, jedan Rašford, a drugi Veghorst, ali su u obe situacije strelci bili u nedozvoljenoj poziciji.

Uprkos porazu, igrači Lidsa su pružili sasvim solidnu partiju i sve do 80. minuta su bili bliži pobedi nego protivnik. Najraspoloženiji za igru bio je Krisensio Samervil. On je u tri navrata pokušao da zatrese mrežu gostiju, ali je David De Hea odlično reagovao i sačuvao "klin šit".

U narednom kolu će Lids će gostovati Evertonu, dok će Mančester na svom terenu ugostiti Lester, ali će pre toga igrati meč nokaut faze Lige Evrope protiv Barselone.