17.04.2023 22:52
Salah i Žota vodili Liverpul do važnog i ubedljivog trijumfa na "Eland Roudu" od 6:1 Tanjug/AP Photo/Rui Vieira

Liverpul je ubacio u četvrtu brzinu, dobrom i efikasnom igrom pobedio je kao gost Lids 6:1 (2:0) u 31. kolu Premijer lige i možda uhvatio poslednji voz u tci za izlazak u Evropu.

Liverpul je stigao na "Eland roud" rešen da pobedom sačuva nadu da bi do kraja Premijer lige mogao da napadne četvrto mesto i pošto je izdržao nalete Lidsa, meč je rešio za četiri minuta. Trent Aleksander Arnold je servirao Kodiju Gakpu zicer u 35. minutu za vođstvo, da bi Mohamed Salah 14. golom u Premijer ligi ove sezone, završio akciju Dijota Žote.

Kiksevi su mnogo puta koštali Liverpul ove sezone, na sreću dekoncentracija Konatea nije značajno promenila tok meča na "Eland Roudu". Dozvolio je štoper Liverpula da mu Luis Sinistera otme loptu na ivici šesnaesterca, a zatim da je potkopa i prebaci Alisona. Ipak, na asistenciju Džonsa "plus dva" je brzo vratio večeras odlični Diogo Žota. Lako je realizovao pas i prebacio golmana. Salah je ubrzo postigao i četvrti gol, ali je on bio poništen zbog ofsajda na asistenciju iz VAR sobe. Ipak, Egipćanin je u svom stilu realizovao naredni napad i stavio tačku što se tiče pobednika.

Ne i što se konačnog rezultata tiče jer je Žota upotpunio odlično veče drugim pogotkom, a Darvin Nunjez je na kraju stavio tačku na ubedljiv tirjumf.