16.04.2023 17:03
Šampionska trka u Engleskoj sve neizvesnija: Arsenal remizirao sa Vest Hemom, Gvardiola "trlja ruke" Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Do kraja engleskog prvenstva ostalo je još sedam utakmica, a posle novog kiksa Arsenala, trka za šampionsku titulu postala je znatno neizvesnija. Ekipa iz Londona i ujedno lider takmičenja drugu utakmicu zaredom ispustio je dva gola prednost, a nakon Liverpula isto je učinio u duelu sa Vest Hemom - 2:2 (1:2).

Arsenal sada ima 74 boda, utakmicu i četiri boda više od drugoplasiranog Mančester sitija, koji će posle obaveza u Ligi šampiona i Kupu, odmeriti snage sa ekipom Mikela Artete 26. aprila, u meču koji bi lago mogao da odluči novog prvaka Engleske.

Susret nije mogao bolje da počne po "tobdžije", koji su već nakon 10 minuta imali dva gola prednosti zahvaljujući Gabrijelu Žezusu i Martinu Edegoru. Međutim, uprkos ranom vođstvu, kriza se uvukla u redove gostujućeg tima, da bi nakon veće inicijative "čekićara", domaćin stigao do izjednačenja u 31. minutu i to posle penala koji je uspešno realizovao Muhamed Benrama.

Sa rezultatom 1:2 se otišlo na odmor, a drugo poluvreme donelo nam je još uzbuđenja. Naime, u 52. minutu Majkl Entoni skrivio je penal za Arsenal, posle igranja rukom u svom šesnaestercu. Ali, najstrožiju kaznu nije realizovao Bukajo Saka, čiji je udarac završio daleko kraj leve stative. A, kako to obično biva, posle velike neiskorišćene prilike, obično dođe kazna, a to se upravo dogodilo samo tri minuta kasnije, kada je Džerod Boun doneo novo izjednačenje Vest Hemu.

Do kraja susreta uglavnom se igralo na sredini terena uz nešto veću inicijativu "tobdžija", ali nije bilo raspoloženih strelaca. Vest Hem je uspeo da sačuva gol, a u 82. minutu Antonio je mogao da se iskupi za skrivljen penal, međutim njegov pokušaj završio je tik iznad prečke.

Ekipa Davida Mojesa je tako posle poraza u prvom duelu (1:3) uspela da izađe neporažena sa Arsenalom u revanšu i osvoji važan bod pred nastavak sezone. Vest Hem još uvek nije obezbedio mesto u eliti. Trenutno je na 15. poziciji sa 31 bodom, a prvi ispod crte je Notingem Forest sa četiri manje.