Aston Vila deklasirala Njukasl: Oli Votkins dvostruki strelac i asistent

15.04.2023 15:29
Aston Vila deklasirala Njukasl: Oli Votkins dvostruki strelac i asistent Tanjug/Jacob King/PA via AP

Aston Vila je ubedljivo pobedila Njukasl 3:0 (1:0) u prvoj utakmici 31. kola i uključila se aktivno u trku za Evropu, čak i za mesto u Ligi šampiona. Na "Vila parku" se pitao uglavnom samo domaćin, na krilima Olija Votkinsa, dvostrukog strelca i asistenta, stigli su do trijumfa koji ih ostavlja u borbi za Evropu gde dugo nisu bili.

Oli Votkins je već u prvom minutu zatresao statiovu, a već u 11. je asistirao Džejkobu Ramziju za vodeći pogodak. "Svrake" nisu imali svoj dan, mučili su se u ofanzivi a da je Aleksander Isak bio malo pribraniji u 59. minutu možda bi meč imao drugačiji tok.

Samo dva minuta kasnije Votkins je postigao gol koji je bio poništen, a tri minuta kasnije spasa za goste nije bilo. Votkis je pogodio mrežu za 2:0, a stavio je tačku u 84. minutu drugim pogotkom.