
pre 2 sata 00: 14
Robinson napušta Floridu: Sjajni šuter ide u Detroit!
Pistonsi su izgubili dva odlična šutera, ali stiže jedan od najboljih u ligi
Prilično nesvakidašnja situacija desila se ovog leta na relaciji Barselona - Mančester. Nije toliko bio neobičan povratak Ilkaja Gundogana na "Etihad", koliko je zapravo čudan bio način na koji je prelazak nemačkog fudbalera i Siti bio organizovan. Naime, svima je već poznato da je veznjak turskog porekla lično "okrenuo" broj Pepa Gvardiole i pitao ga da li bi prekaljeni trener razmotrio da primi svog "odbeglog sina". Može se reći da je sve završeno dobro jer ne samo da je Pep bio oduševljen idejom, već je i Gundogan pomogao Barsi i rasteretio budžet odricanjem od isplaćivanja astronomske plate.
Sada se nekadašnji igrač Borusije oglasio i u intervjuu za Dejli Mejl govorio o svojoj godini u Kataloniji, ali i o famoznom pozivu koji je promenio sve.
"Lepo mi je bilo u Barseloni. Sve na stranu, igrao sam za jedan od najvećih klubova na svetu. Ostvario sam jedan od dečačkih snova: da nosim Barsin grb na grudima. Možda kada ljudi pogledaju na tu sezonu pomisle da je bila neuspešna, jer nismo osvojili trofeje i iz tog ugla gledano, to je tačno. Ali, ako pogledate kako smo igrali, osvojili smo 85 bodova, samo tri manje nego godinu ranije kada je klub osvojio titulu. I imali smo za rivala veoma jaki Real", istakao je Gundogan u intervjuu za Dejli Mejl.
Kaže, nije mu žao što je tih godinu dana proveo na "Nou Kampu".
"Za mene je privilegija igrati za Barselonu. Možda bi sve bilo drugačije da su bile druge okolnosti. Teško iskustvo, ali u isto vreme fantastično. Ne žalim ni zbog čega".
Ipak, priznaje Gundogan da je bio nervozan kada je došao u situaciju da pozove Pepa Gvardiolu i pita ga ima li za njega mesta nazad u Sitiju.
"Kada sam bio siguran da bi povratak u Siti bio najbolja opcija za mene, pozvao sam Gvardiolu. Bio sam vrlo nervozan pre tog poziva, ali sve je prošlo super. Moj odnos sa Pepom je uvek bio dobar, ali nikada ne možeš da znaš kakva je situacija, kako će neko drugi reagovati. On mi je odmah rekao da kada bi sve bilo samo do njega, već sutra bismo sve završili", dovršio je Nemac.
Kada je Oklahoma City Thunder postao NBA prvak 2025. godine, analitičari su slavili sistem koji omogućava malim tržištima da dosegnu vrh. Međutim, dok je sportska meritokratija trijumfovala, publika nije bila impresionirana.
New Balance, brend dugo poznat po patikama za trčanje, ulazi na košarkašku scenu, a njihov izbor je 18-godišnji Cooper Flagg, krilni igrač visok 206 cm sa Duke univerziteta.
Tokom dvadesetčetvorogodišnje karijere koja se završila 2022. godine, zaradio je 130,6 miliona dolara od nagrada.
Samo godinu pre početka Svetskog prvenstva u fudbalu 2026. godine, navijači širom sveta nalaze se u čudnoj situaciji: mogu da kupe VIP pristup finalu u Nju Džerziju za više od 70.000 dolara, ali ne mogu da rezervišu osnovnu kartu za utakmicu grupne faze u Dalasu.
U igri je nekoliko opcija, a slovenački reprezentativac novi ugovor zvanično ne može da zaključi pre 2. avgusta.
25.07.2023 08: 25
Nemački reprezentativac Ilkaj Gundogan prešao je ovog leta iz Manečster sitija, sa kojim je minule sezone osvojio tri trofejađ, u Barselonu sa kojom želi da ponovi isti taj uspeh.
26.06.2023 10: 14
Nemački fudbaler llkaj Gundogan postigao je dogovor sa čelnicima Barsleone i postao je novi fudbaler kluba sa "Nou Kampa", potvrdio je španski šampion.
19.06.2023 16: 27
Kapiten fudbalskog kluba Mančester siti i nemački reprezentativac Ilkaj Gundogan izjavio je da još nije odlučio gde će da nastavi igračku karijeru.
24.03.2023 19: 38
Nemački reprezentativac još uvek nije potpisao novi ugovor sa Sitijem, a s obzirom na to da mu aktelni ističe na leto, očekuje se da će otići bez obeštećenja.
pre 4 sata 22: 59
Fudbaleri Real Madrida savladali su Juventus u osmini finala FIFA Svetskog prvenstva za klubove rezultatom 1:0 (0:0).
pre 4 sata 22: 34
Šampionat Primere La Lige startuje 17. avgusta a završava se 24. maja 2026. godine.
pre 5 sati 21: 45
Ekspedicija fudbalskog kluba Radničkog iz Niša otputovala je danas u Bugarsku, gde će u Banskom odraditi drugi deo priprema.
Ostavite komentar