pre 7 minuta 22: 31
Duel slovenačkog šampionata koji je praćen i u Beogradu: Meč između Nafte i Celja možda promovisao i novog Zvezdinog golgetera
Podatak koji mnogo toga otkriva.
Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
Nastavljaju u Londonu sa suludim odlukama kada su u pitanju transferi. Čelsi je napravio tim od čak 43 fudbalera (15 čak ni ne trenira sa prvim timom), i vidno nemaju ideju šta će sa njima, tako da su odlučili da nastave sa novonastalom tradicijom i dovedu još jednog - po ceni koju je najbolje opisati kao basnoslovnu.
Enco Mareska kao novi strateg izgleda bespomoćno kada je u pitanju uticaj na dolaske i odlaske, i sada će dobiti Žoaa Feliksa u svojim redovima, hteo on to ili ne. Čelsi će Portugalca platiti 65 miliona evra, i dati igraču koji je već bio na pozajmici u Londonu ugovor na čak šest godina.
Nekako izgleda kao da je Feliks postao novi Alvaro Morata. Klubovi nastavljaju da ga (suviše) plaćaju, a on da nastupa - blago rečeno prosečno.
Iako je Atletiko već dobio 11 miliona evra za pozajmicu pre godinu i po dana, sada će inkasirati znatno ozbiljniju sumu za igrača koji je u pre pomenutog vremena postigao četiri gola (20 nastupa) za klub i pokazao da mu Premijer liga nije odgovarajuća po stilu. Ipak, dopala mu se i Madriđani su mu uslišili želju, s obzirom da će im novopridošli novac omogućiti kupovinu Konora Galahera.
Engleski reprezentativac je verovatno jedini igrač koji nije uspeo da pronađe svoje mesto među veličanstvenih 43, ali će zato na "Vanda Metropolitanu" dobiti novu priliku da ispuni svoj potencijal. Klub koji sa klupe predvodi Dijego Simeone će izdvojiti "simboličnih" 42 miliona evra, i tako dobiti perspektivnog vezistu. Podsećamo, kapitalno pojačanje u španskoj ekipi je Hulijan Alvarez iz Mančester sitija.
Sve je ugovoreno, još samo da padnu potpisi i dva velika letnja posla između Čelsija i Atletiko Madrida biće zaključena.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
27.05.2026 11: 20
Prema pisanju stranih medija, Deko se sastao sa agentom brazilskog napadača Žoaa Pedra, člana Čelsija, koji se ozbiljno nalazi na radaru Barselone.
03.05.2026 10: 43
Nacionalno prvenstvo koje redovno donosi iznenađenja.
19.03.2026 12: 31
La Liga u jednoj zanimljivoj stvari šije prvenstvo Engleske, kao i ostala iz Top pet evropskih liga.
31.01.2025 12: 05
Feliks (25) je pre Čelsija igrao za Barselonu, Atletiko Madrid i Benfiku. Portugalski fudbaler je ove sezone odigrao 20 utakmica za londonski klub i postigao je sedam golova. On ima ugovor sa Čelsijem do 30. juna 2030. godine.
YouTube
pre 45min
YouTube
pre 58min
pre 8 minuta 22: 31
Portugalac iz Bajerna bi mogao da promeni smer na Ostrvu.
pre 8 minuta 22: 31
Podatak koji mnogo toga otkriva.
pre 47 minuta 21: 52
Imao je Rijera šta da vidi...
pre 50 minuta 21: 49
Atletiko Madrid je završio posao koji je Diego Simeone dugo želeo. Kristijan Romero postao je novi član madridskog kluba, a Argentinac u prestonicu Španije stiže sa reputacijom jednog od najčvršćih i najkompletnijih štopera svoje generacije
Ostavite komentar