pre 2 minuta 00: 45
(UŽIVO, VIDEO) Nemačka - Paragvaj 2:1: Ta pogađa u produžetku
Nemačka i Paragvaj u Bostonu igraju za plasman u osminu finala Mundijala.
Tanjug/Martin Rickett/PA via AP
Trener Mančester sitija, Pep Gvardiola, govorio je ekskluzivno za TV Arena sport pred početan nove sezone Premijer lige, koju treću godinu zaredom možete da pratite na našim kanalima.
Španski stručnjak govorio je o fudbalu u Engleskoj, kandidatima za titulu, ali i o sportu u Srbiji kojim je i više nego oduševljen.
Koliko su teška gostovanja u Engleskoj?
"Kada neko puno pobeđuje, svi žele da ga pobede. To je normalno, to je deo sportskog mentaliteta".
Ko je pored Sitija kandidat za titulu?
"Mi smo obično favoriti, što je takođe normalno jer smo osvojili poslednje četiri i šest od poslednjih sedam titula. Ali je jasno da je konkurencija velika - Arsenal, Liverpul, Junajted... Mislim da će Njukasl biti sjajan jer ne igraju Evropu pa će se biti izuzetno spremni. Tu su i Aston Vila, Totenhem, šest ili sedam timova će se boriti za četiri najbolje plasirane ekipe".
Šta motiviše vašu ekipu?
"Ne znam, iskreno. Ali mislim da samo takmičenje budi nešto u svima nama, ne možemo da zastanemo i zašto bi stajali? Kada hoćete da stanete, morate da se pen/zionišete".
Da li je dužina klupe postala važnija u odnosu na pre nekoliko godina?
"Bitno je da nema povreda, klupa je uvek bila manje-više ista. Problem je kada imati šesti ili sedam povreda. Najbitnije je da budemo zdravi".
Govorio je slavni trener i o srpskom sportu.
"Mora da ste strašno ponosni u Srbiji, da ne pričam o Đokoviću... Teško je reći pored Nadala i Đokovića, neverovatno je šta su uradili, a Đoković je i dalje tu. Mentalitet sa kojim je igrao protiv Alkaraza je razlog zbog koga su Olimpijske igre veličanstvene. Ali pogledajte i vaterpolo, Srbija je loše počela, ali onda jedan gol u poslednjoj sekundi, pa finale protiv Hrvatske. Tu je i Jokić, zamalo da Srbija pobedi SAD u polufinalu... Mentalitet u celoj bivšoj Jugoslaviji je neverovatan i voleo bih to da naučim, kako se bore za apsolutno sve".
Ostatak intervjua pogledajte u videu ispod.
Francuski brend Lacoste lansirao je uoči Vimbldona novu reklamu sa srpskim teniserom Novakom Đokovićem u kojoj se ponovo poigrao sa nezvaničnom titulom GOAT.
O poslovnoj strani fudbala, tržištu koje se menja pod uticajem novih investitora i tehnologije te poziciji Hrvatske u svemu tome, za Bloomberg Adriju govori fudbalski menadžer Marko Naletilić.
Bila je to jesen 2022, Bayer Leverkusen je bio klub koji mnogi nemački novinari nisu svrstali ni u prvih pet u Bundesligi. Bez naslova prvaka, s nadimkom koji boli - Neverkusen.
Dok se Lionel Messi pripremao da izađe na teren za prvu utakmicu svog šestog i poslednjeg FIFA Svetskog prvenstva, Argentinci su jurili drugačiji trofej: njegovu nedostižnu zlatnu sličicu.
Kada je Nike Inc. predstavio šestominutnu reklamu za Svetsko prvenstvo, pažnja se usmerila na glumačku i sportsku postavu koja je uključivala fudbalske zvezde Cristiana Ronalda i Kyliana Mbappéa, uz imena poput Kim Kardashian.
05.05.2026 08: 00
Trener Mančester sitija svestan nezavidnog položaja svog tima u šampionskoj trci sa Arsenalom.
12.04.2026 11: 20
Ekipi Žozepa Gvardiole preko potrebni bodovi protiv Čelsija, dan nakon najnovijeg kiksa lidera Premijer lige.
20.03.2026 21: 35
Menadžer Mančester sitija Pep Gvardiola uoči finala EFL Kupa u kome njegov tim igra protiv Arsenala govorio je o važnosti meča, odnosu sa Mikelom Artetom i aktuelnim temama koje prate njegov tim.
24.12.2024 12: 24
Ipak, mediji na Ostrvu otkrivaju kako je zapravo došlo do povrede. Nokat je zaista uzrokovao tragove, ali je svađa s desnim bekom Kajlom Vokerom pogoršala situaciju.
YouTube
pre 58min
YouTube
pre 1h
YouTube
pre 3h
pre 53 minuta 23: 55
Poljak i Brazilac realizovali transfere u američku MLS ligu.
pre 1 sat 23: 00
Skrivio je jedanaesterac koji je trasirao Italiji put do lake pobede...
pre 2 sata 22: 38
Krilo iz Angole ostao u Emiratima u transferu vrednbom 4,5 miliona evra.
pre 4 sata 20: 23
Trener Zvezde sumirao utiske posle remija sa Slovanom.
Ostavite komentar