"Tobdžije" ne prepuštaju prvo mesto Sitiju, Čelsi opet izgubio kod kuće

01.04.2023 20:29
"Tobdžije" ne prepuštaju prvo mesto Sitiju, Čelsi opet izgubio kod kuće Tanjug/AP Photo/Kin Cheung

Fudbaleri Arsenala nadigrali su Lids 4:1 (1:0) u 29. kolu engleske Premijer lige i na taj način su održali prednost od osam bodova u odnosu na Mančester siti, mada imaju utakmicu više.

Od starta je Arsenal napadao, a u 35. minutu Gabrijel Žesus je iznudio penal, koji je upravo on i izveo. Bio je precizan i tako dao svom timu vetar u leđa da nastavi sa napadaima.

Svega dva minuta igre u drugom delu bilo je dovoljno Benu Vajtu da posle asistencije Gabrijela Martinelija udvostruči prednost "tobdžija".

U 55. minutu ponovo se Žesus našao u glavnoj ulozi, dok je Leandro Trusar upisao asistenciju.

Počasni pogodak Lidsa delo je Rasmusa Kristensena u 76. minutu, dok je konačnih 4:1 postavio Granit Džaka, posle veoma snalažljivog dodavanja Martina Odegarda.

Poslednja utakmica subotnjeg programa odigrana je na Stamford Bridžu, a ona je bila dovoljna da Aston Vila pobedi 2:0 i pobegne "plavcima", koji su sada na 11. mestu Premijer lige. Strelci za goste bili su Votkins u 18. i Mekdžin u 56. minutu. Klub iz Birmingema se ovim trijumfom popeo u gornji deo tabele, dok je Čelsi u spao u donji.