Fantastična utakmica na "Vila Parku" završena bez pobednika: Podela bodova Aston Vile i Liveprula

13.05.2024 23:10
Detalj sa utakmice Aston Vila - Liverpul Tanjug/AP Photo/Rui Vieira
Detalj sa utakmice Aston Vila - Liverpul

Fudbaleri Aston Vile i Liverpula su odigrali nerešeno 3:3 (1:2) u 37. kolu engleske Premijer lige.

Na samom staratu meča je usledila velika greška Emilijana Martineza. Naizgled laka lopta mu je pobegla iz ruku i otišla u mrežu. Vrlo brzo je odgovorio domaćin preko Jurija Tilemansa. Ipak, "redsi" su na poluvreme otišli sa vođstvom jer je Kodi Gakpo zatresao mrežu protivnika u 23. minutu.

Na isti način je započeto i drugo poluvreme jer je Džerel Kvansa u 48. minutu postigao pogodak za 3:1. Ponovo je Vila odgovorila brzo preko Olija Votkinsa, ali je njegov gol poništen nakon realcije VAR sobe. Domaćin je na kraju stigao do pogotka u 85. minutu preko Džona Durana. Delovalo je da će gosti doći do trijumfa, ali je isti igrač tresao mrežu i u 88. minutu i tako doneo izjendačenje "lavovima" i postavio konačan rezultat.

Aston Vila se nakon ovog remija nalazi na četvrtoj poziciji sa 68 bodova, dok je Liverpul na trećem mestu sa 79.