Kol Palmer "zaledio" Everton: Četiri gola Engleza u pobedi Čelsija nad "karamelama"

Autor: Aleksa Janković

15.04.2024 23:00
Fudbaler Čelsija, Kol Palmer na utakmici protiv Evertona Tanjug/AP Photo/Ian Walton
Fudbaler Čelsija, Kol Palmer na utakmici protiv Evertona

Kol Palmer je možda i igrač sa najboljom formom u Premijer ligi u ovom trenutku. Englez je postigao čak četiri gola u pobedi Čelsija nad Evertonom 6:0 (4:0) u poslednjoj utakmici 33. kola.

Meč je započeo u nešto sporijem ritmu, ali sve je promenio pogodak Palmera u 13. minutu. Engleski reprezentativac je već nakon pet minuta ponovo bio upisam među strelce, a do kraja prvog dela utakmice je postigao još jedan pogodak. Pred odlazak na odmor je mrežu tresao i Nikolas Džekson.

Jasno je bilo da se sprema težak poraz Evertona, a Palmer je svoj četvrti pogodak na utakmici postigao u 64. minutu iz penala. Igrač Čelsija se tako izjednačio na listi strelaca sa Erlingom Halandu. Trenutno obojica zauzimaju prvo mesto sa po 20 golova. Klub iz Londona je do kraja uspeo da upiše još ubedljiviju pobedu jer je rezervista Alfi Gilkrist postavio konačan rezultat u 90. minutu.

"Plavci" nakon ovog trijumfa zauzimaju deveto mesto sa 47 bodova, dok je Everton ostao na 16. poziciji sa 27.