Arsenal ponovo zaseo na vrh Premijer lige: Brajton bez šansi protiv "tobdžija"

06.04.2024 20:33
Fudbaleri Arsenala na utakmici protiv Brajtona Tanjug/AP Photo/Dave Shopland
Fudbaleri Arsenala na utakmici protiv Brajtona

Fudbaleri Arsenala su savladali Brajton 3:0 (1:0) u 32. kolu engleske Premijer lige. "Tobdžije" su tako zauzele prvo mesto sa bodom više od Liverpula i Mančester sitija.

Gosti iz Londona su od prvog minuta nametnuli ritam koji im odgovara. U potpunosti su dominirali izabranici Mikela Artete, a prvi pogodak su postigli sa "bele tačke" u 33. minutu nakon što je Tarik Lampti neoprezno startovao nad Gabrijelom Žezusom. Odgovornost je preuzeo Bukajo Saka i bio precizan.

Drugi deo igre je započeo pogotkom Kaija Haverca koji je uvećao vođstvo "tobdžija". Domaćin je retko stvarao izgledne prilike za pogodak, ali nisu uspeli da ozbiljnije ugroze Davida Raju. Konačan rezultat je postavio Leandro Trosar u 86. minutu pogotkom protiv bivšeg kluba.

Arsenal je tako preuzeo prvu poziciju od Liverpula koji će svoj meč odigrati sutra. Londonski tim ima 71 bod, dok sa druge strane Brajton ima 43 i zauzima 10. mesto.