pre 2 sata 23: 04
Garnet dobija besmrtnost u Minesoti: Broj 21 više niko neće nositi
Minesota će povući Garnetov broj 21 nakon utakmice protiv njegovog nekadašnjeg kluba.
Tanjug/AP Photo/Frank Augstein
Uzbudljivo je bilo samo u prvom poluvremenu utakmice 32. kola, a onda je četa Pepa Gvardiole pokazala svu svoju moć i jasno stavila svima do znanja da se neće tako lako odreći trona i potere za Liverpulom i Arsenalom.
Naime, sa odigrano utakmicom više, Mančester siti je sada izjednačen na vrhu sa "redsima" (po 70 bodova), dok je Arsenal, trenutno, treći sa dva boda manje.
Kristal Palas – Mančester siti 2:4 (1:1)!
Posebno zanimljiv bio je uvodni deo meča, jer je publika sa Selhurst parku videla dva gola za 13 minuta, a imala je i razloga da se raduje, što nije bio slučaj sve do pred kraj utakmice. Već u trećem minutu domaćin je izveo brzu kontru i preko Žan-Filipa Matetea poveo 1:0. Ta prednost nije potrajala. Majstor igre Kevin de Brujne odlučio je posle nekoliko propalih napada da sam reši akciju desetak minuta kasnije i da prelepim udarcem matira Dina Hendersona.ž
Uprkos tome što je do kraja poluvremena bilo još sijaset opasnih napada, pre svega ispred gola Kristal Palasa, rezultat se nije menjao.
Međutim, samo dva minuta od početka drugog dela igre Riko Luis je iskoristio šansu i prvi put na utakmici doveo Siti do prednosti 2:1. Erling Haland ju je duplirao u 66, a pitanje pobednika bilo je rešeno kada je De Brujne u 70 povisio na 4:2.
Poraz domaćina ublažio Odsone Eduard u 86. minutu.
subota
multiprenos 16.00 (A2P)
Kristal palas – Mančester siti 2:4 (1:1)
/Matete 3. Eduard 86 – De Brujne 13, 70, Luis 47, Haland 66/
Aston vila – Brentford 16.00 (A1P)
Everton – Barnli 16.00 (AS4)
Fulam – Njukasl 16.00 (AS3)
Luton – Bornmut 16.00 (AS5)
Vulverhempton – Vest Hem 16.00 (AS1)
Brajton – Arsenal 18.30 (A2P)
nedelja
Mančester junajted – Liverpul 16.30 (A2P)
Šefild – Čelsi 18.30 (A2P)
Totenhem – Notingem forest 19.00 (A3P)
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
08.02.2026 22: 23
"Dakle, iz iskustva kažem, 13 utakmica je dug period. Završnica prvenstva je veoma, veoma teška, ali najvažnije je biti u trci", rekao je Gvardiola.
03.02.2026 13: 30
Ponovo se puno trošilo na kupovinu novih igrača, najviše u Engleskoj.
22.01.2026 12: 00
Navikli smo da svake sezone barem jedan klub pogreši. To je deo fudbala. Jedan transfer koji ne legne, jedna cifra koja se nikada ne opravda. Toga je bilo i uvek će biti.
17.01.2026 20: 26
Sjajne partije Milenkovića i Murilja za 0:0 Foresta protiv Arsenala u 22. kolu Premijer lige.
pre 2 sata 23: 01
Pari Sen Žermen definitivno je završio još jedan veliki posao na fudbalskoj pijaci. Mika Godts napušta Ajaks i karijeru nastavlja u redovima aktuelnog prvaka Evrope.
pre 2 sata 22: 55
U Humsku 1 stiže kvalitetno osveženje za vezni red.
pre 3 sata 22: 13
Iskusni krilni fudbaler produžio je ugovor sa Novosađanima do maja 2029. godine.
pre 3 sata 21: 53
Poljski klub igraće do kraja za drugorazredno UEFA takmičenje.
Ostavite komentar